18 Ağustos 2015 Salı 09:45
Oya Baydar: Kevser’in sokakta sürüklenen cansız bedeni cehenneminiz olacak

Oya Baydar T24'teki yazısında Muş'ta öldürülen PKK'li Kevser Eltürk'ün soyularak çıplak fotoğraflarının servis edilmesini eleştirdi:

Lânet olsun! Topunuza lânet olsun!

Savaşa sürdüğünüz gencecik askerlerin, subayların, polislerin cenazelerinde timsah gözyaşları döken muktedirler! Seçim yatırımı olarak bir cenazeden ötekine koşturup televizyon ekranlarında boy gösterenler! Omuzları kalabalıklar, şapkaları sırma kokartlılar; yürekleri gibi kara takım elbiseleri, maskeli suratları, riyakâr nutuklarıyla siyasetçiler! Yangın yerine çevirdiğiniz bölgenin, her yanına kin ve nefret tohumları ektiğiniz ülkenin büyük başları! Devlet denilen o korkunç terör örgütü! Hikmet-i devlet denilen kanlı iktidar aklı! Gencecik insanları ölüme yollarken, muktedirlerin menfur iktidar amaçlarını maskelemek için uydurulmuş şehitlik kavramı bezirgânları!

Ve de sizler: Kürtlerin özgürlük mücadelesini; Kürt halkını devlet postalı altında ezdirme, kırdırma, barış umutlarını yıkma pahasına savaş, kör şiddet ve terör hareketine dönüştürmekten çekinmeyenler! Silah ve savaştan başka yöntem tanımayan; Türküyle, Kürdüyle, bütün üyeleriyle huzur ve barış isteyen Türkiye toplumunu, ne olduğu, neye hizmet ettiği belirsiz amaçlar uğruna ateşe atanlar!

Şehit cenazelerinde poz verirken, Varto’da çatışmada vurulan Kürt kızı Kevser’in, çırılçıplak soyulup sokakta teşhir edilen cansız bedenini görmeyen, göstermeyen, ne oluyoruz diye Varto’ya koşturmayan topunuza lanet olsun! Ne mevkiiniz, ne partiniz, ne siyasetiniz umurumda! Kevser’in sokakta sürüklenen, yetmezmiş gibi bir de medyaya servis edilen çıplak bedeninden hepiniz sorumlusunuz. O özel harekât timlerini sizler kurdunuz, sizler eğittiniz, bu iğrenç cesareti onlara sizler verdiniz, ağızlarınızdan düşmeyen kini, nefreti, düşmanlığı sizler öğrettiniz.

Topunuza lanet olsun!

Kevser’in sokakta sürüklenen cansız bedeni cehenneminiz olacak

PKK, 12 Eylül’ün Diyarbakır zindanlarından çıktı, denir. O çok korktuğunuz bölünme de gencecik Kevser Eltürk’ün Varto sokaklarında teşhir edilen çıplak bedeninden doğacak. Kurşunlanan, bombalanan evlerden çıkan parçalanmış cesetlerden doğacak, öldürülen çocuklarımızdan doğacak. Riyakâr söylemlerinize meze yaptığınız “vatan”ın dağlarını, ormanlarını, meralarını cayır cayır kavuran yangınlardan doğacak.

Kürtler, ne zamandır, yüksek sesle bölünme istemiyoruz, ayrılma istemiyoruz, ortak vatanda eşit haklı yurttaşlar olarak yaşamak istiyoruz diye haykırırlarken kulaklarını tıkayanlar! Devletinizin kolluk güçleri, vahşetin adı olan IŞİD’in bile yapmadığı iğrenç, aşağılık bir zulmü halka reva görürken, o tarafa bakmamayı, görmemeyi ve de göstermemeyi marifet sayanlar! Bu ülkenin barış ve gelecek umudu olan bir hareketi, HDP’yi bitirmek için düşmanları PKK’yi de kullanarak savaşı bile göze alanlar! Her birinin ölümünde payınız olan askerlerimizin, polislerimizin cenazelerini halkı tahrik için, bölmek için kullanırken Kevser’in cesedine hakaret edilmesinden, fırında çalışan iki çocuğun terörist diye vurulup öldürülmesinden insanlık adına utanmayanlar, Şırnak’ta karakola saldırıda vurulan Kürt çocuğu er Barış’ın: “Berkin’e üzüldüm, CHP’li olmadım. Şehit polisimize üzüldüm, AKP’li olmadım. Sadece vicdanımı dinledim, insan oldum” diye yazan, “El kelepçe, kol kelepçe, unutmam seni Halepçe” diyen canım ciğerim Barış’ın taşıdığı mesajın anlamına bile varamayanlar! Dökülen kandan, yakılan ülkeden, karartılan hayatlardan ortak sorumlusunuz. (T24)

Son Güncelleme: 18.08.2015 09:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
dimitri 2015-08-18 18:09:39

namuslu herkese kürdistan vatandasligi verilmeli

Avatar
dimitri 2015-08-18 18:15:41

artik kuzey kürdistan ilan edilsin

Avatar
Füsun Gürsoy 2015-08-18 18:19:28

nefretin nefreti
kanın kanı
düşmanlığın düşmanlığı
var ettiğini
ve tümünün insanlığımızı tükettiğini kavrayabilmek için çok zeki olmak gerekli değil !

Avatar
suruçlu 2015-08-18 12:10:03

bu ülke pkk lı terörist bir fahişedenmi korkacak gelsinde yapsın bakalım cehennemi hep birlikte görelim.

Avatar
Bağlar 2015-08-18 13:56:17

yasin börü (16), hasan gökgöz (26) , yusuf er (18) hüseyin dakak (19)

Misafir Avatar
dimitri 2015-08-18 18:10:49 @Bağlar

kürdistan olmasin diye devlet sizi bela etti

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ahmet nedim 2015-08-18 14:35:20 @Bağlar

öldürülen hizbullahçı provakatörlerin adlarını yazmışsın. 6-7 ekimde devlet, polis, faşistler ve dincilerin birlikte saldırılarında katledilen masum insanları da yazsaydın:
davut nas (19), yusuf çelik (17), sevgi alıcı (19), murat dağ (24), uğur özbay (19), mahsum çoban (21) , süleyman kale (19), yunus aktaş (19), emrah demir (23), hasan buksur (25) , ekrem kaçeroğlu (38) ve diğerleri...

Beğenmedim! (0)
Avatar
Vatandaş 2015-08-18 23:15:48

Oh ne ala , sizinkiler ya fırına ekmek almaya gider, ya fırında çalışır, yada tam fırından çıkıyordur , hiç insan öldürmez, elinde silah olmayan kişileri arkasından kurşunlamaz, hiç bomba atmaz , hep karşı taraf silah kullanır, hep karşı taraf barış düşmanı sizler barış güvercini, millet meclisinin yarısı nerdeyse hep kürt ama siz hiçbir hakkınızı kullanamıyorsunuz . Nasıl oluyorsa ?

Avatar
VATANDAŞ 2015-08-18 13:52:32

klavye kahramanlari i̇ş başinda. neyi̇ hep bi̇rli̇kte göreceksek? klavyeyi̇ eli̇ne alan asip kesi̇yor tabi̇ beyi̇n fermuar arasinda ordan çiksa mantikli düşünecekler de neyse.....

Avatar
Ali Can 2015-08-18 15:57:18

vartoya ddemirtaş gidipte durun bu akan kanı durdurun demedikçe kalkışanlar durulmaz, madem hdp savaş istemiyor gereğini yapmalı, yoksa romantik ideallerden kimseye fayda yok.. ölenler hep proleter yoldaşlar...empati yapın pkk içindeki en ufak birim pkk düzenine karşı çıktığı anda -- kalkıştığı anda infaz ediliyor.... kulaklara kelepçe düşünceye özgürlük