01 Eylül 2014 Pazartesi 20:09
Musul Konsolosluğu çalışanlarına ilişkin iddialara yalanlama

Dışişleri Bakanlığı’ndan IŞİD tarafından rehin alınan Musul Başkonsolosluğu personeli hakkında çıkan iddialara ilişkin açıklama yapıldı. 

Musul Başkolosluğu personeli hakkında basın yayın organlarında yer alan haberlerle ilişkin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç açıklama yaptı.

Bilgiç iddiaları yalanlayarak şu ifadeleri kullandı:

“Bugün yazılı ve görsel bazı basın-yayın organlarında, 11 Haziran 2014 tarihinden bu yana IŞİD tarafından rehin alınmış durumda tutulan Musul Başkonsolosumuz ve Başkonsolosluk personelimizin sağlık durumları hakkında bir takım iddialara yer verildiği üzüntüyle görülmektedir. Bu iddialar asılsızdır.

Musul Başkonsolosluğu personelimizin aileleri ve yakınları üzerinde çok ciddi olumsuz etkiler doğurabilecek bu tür haberler yapılmadan önce, bilginin doğruluğu ve kaynağın güvenilirliği hususunda emin olunması gerekmektedir.

Musul Başkonsolosluğu personelimizin rehin alındığı ilk günden itibaren devletimiz, ilgili tüm kurumları aracılığıyla, son derece hassas bir çalışma yürütmektedir. Bu çalışmalar yürütülürken, personelimizin can güvenliğinin muhafazası ve kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirilmesi önceliklerimizi teşkil etmektedir.”

Son Güncelleme: 02.09.2014 17:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.