MİT'ten Ömer Güney kaydı açıklaması

Açıklamada, 'Teşkilatımızın alakası yoktur' iddiasında bulunuldu...

MİT'ten Ömer Güney kaydı açıklaması

Milli İstihbarat Teşkilatından yapılan açıklamada, Paris cinayetleriyle teşkilatın ilgisinin olmadığı, söz konusu yayınların, çözüm sürecinde aktif rol alan teşkilatı yıpratmaya ve bu süreçte görev alan personeli deşifre ederek görevlerini yapamaz hale getirmeye yönelik operasyon olduğu iddia edildi.    

İşte MİT'ten yapılan o açıklama;

“Son günlerde basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan bazı ses kayıtları ve belgeler aracılığı ile Teşkilatımızın Paris’te öldürülen PKK’lılar konusu ile ilişkilendirilmeye çalışıldığı görülmektedir.

Söz konusu yayınların, Çözüm Süreci’nde aktif rol üstlenen Teşkilatımızı yıpratmaya ve bu süreçte görev alan personeli deşifre ederek görevlerini yapamaz hâle getirmeye yönelik bir operasyon olduğu değerlendirilmektedir.

Sakine CANSIZ, Leyla ŞAYLEMEZ ve Fidan DOĞAN cinayetleriyle Teşkilatımızın kesinlikle bir ilgisi bulunmamaktadır. Bununla birlikte söz konusu iddialar ile ilgili iç bünyemizde gerekli idari soruşturma başlatılmıştır.

Teşkilatımız 2937 sayılı yasa ile kendisine verilen görevi kanunlar çerçevesinde yerine getirmekte olup, bundan sonra da görevini bu çerçevede sürdürmeye kararlılıkla devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

MİT MÜSTEŞARLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ”

Paris'te 9 Ocak 2013'te 3 Kürt kadın siyasetçi öldürülmüş, cinayet zanlısı Ömer Güney 17 Ocak'ta Paris'te tutuklanmıştı.

İlgili haber ve yazılar:

ÖMER GÜNEY'İN SES KAYDI ÇIKTI!


Başbakan Ömer Güney ses kaydına ne diyor?


Remzi Kartal Ömer Güney'e ait ses kaydını değerlendirdi

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2014, 16:13
YORUM EKLE