09 Eylül 2015 Çarşamba 19:52
Kırşehir’de işyeri yakılan esnaftan 'bir bütünüz ve bir bütün kalacağız' mesajı

Kırşehir'de dün Dağlıca ve Iğdır'da ki saldırıları protesto etme bahanesiyle sokağa dökülen grup Kürtlerin işyerlerine saldırmış ve dükkanlarını yakmıştı.

Servet ve Hüseyin kardeşler tekbirlerle yakılan işyerlerine bir pankart asarak "Yüzyıllardır bir bütünüz ve bir bütün kalacağız" dedi.

Kentte sahibi oldukları işyerinin 75 yıldır faaliyette olduğunu, babaları İhsan Beydoğan’dan işi devraldıklarını belirten Beydoğan kardeşler, yakılan konfeksiyon mağazasına siyah zeminli iki pankart astı.

Pankartlardan birinde "Yüzyıllardır bir bütünüz ve bir bütün kalacağız" yazısı yer alırken diğer pankartta ise şu ifadeler yer aldı:

"Mağazamıza yapılan bu saldırı Kırşehir halkı tarafından değil, şehrimize dışarıdan gelen ve ülkemizi iç savaşa sürüklemeye çalışan provokatörler tarafından yapılmıştır."

Olayları, Türk-Kürt kardeşliğinin altına atılan bir ateş olarak gördüklerini belirten Servet Beydoğan, "İnşallah bundan sonraki süreçlerde böyle devam etmez, buna izin vermeyeceğiz. Mağazamıza devam edeceğiz. Bu şehir hepimizin. Kardeşçe yaşayacağız, yaşamaya da devam edeceğiz. Toplumu germemek lazım, kutuplaştırmamak lazım. Bunu biz bir eğitim zayiatı olarak görüyoruz. Bütün halkımız sağduyulu olsun" dedi. 

Son Güncelleme: 09.09.2015 20:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
tc 2015-09-09 22:54:06

bizi ayırmaya çalışanlar başaramayacak.

Avatar
Welat 2015-09-10 00:38:13

Biz bunu aylar önce söyledik.ama PKK kardeşliği ateşe attı.

Avatar
dimitri 2015-09-10 00:38:14

kitapci agbi sagduyulu ama saf olmasin sehirden olmadiklari ne malum niye kodese tikilmiyolar