Kasımpaşasporlu futbolcudan skandal Berkin paylaşımı

Barış Başdaş'ın, Berkin Elvan ve kömür işçilerinin görselini paylaştığı nefret içerikli yazısı tepki çekti...

Kasımpaşasporlu futbolcudan skandal Berkin paylaşımı

Kasımpaşasporlu Barış Başdaş, Berkin Elvan ve kömür işçilerinin görselini paylaştı, "Ekmek almaya böyle gidilir, böyle değil." yazısı tepki çekti.

Manisa Soma'daki katliamda yüzlerce işçi hayatını kaybetti. Ölü sayısı her geçen dakika daha da artıyor.

Sosyal medyada Başbakan Erdoğan ve hükümete tepkiler devam ederken Kasımpaşalı Barış Başdaş'ın paylaştığı fotoğraf ise, tepkileri ayyuka çıkardı.

"EKMEK ALMAYA BÖYLE GİDİLİR"

24 yaşındaki Kasımpaşalı Başdaş, paylaştığı görselde Gezi Parkı direnişi sırasında başına gaz kapsülü isabet eden ve 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Evlan'ın fotoğrafı ve kömür işçileri yer aldı. Fotoğrafta "Ekmek almaya böyle gidilir, böyle değil." ifadeleri yer alırken sosyal medya kullanıcıları Başdaş'a büyük tepki gösterdi.

İşte Başdaş'ın paylaştığı o görsel:ÖZÜR DİLEDİ

Genç futbolcu, tepkilerin ardından bir açıklama yayınladı ve pişman olduğunu söyledi. Başdaş, "Böyle bir günde böyle bir yanlış anlaşılmaya sebep olmaktan ötürü çok şaşkın ve üzgünüm. Yapmak istediği sadece acıyı paylaşmaktı. Siyasi mevzularla uzaktan yakından alakam yoktur. Bir önceki paylaşımda beni yanlış anlayan ve tepki gösteren herkesten özür dilerim." dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 14:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali turhan
ali turhan - 4 yıl Önce

neden bu tepki sizler değilmiydiniz ekmek almaya gidiyordu diye bangır bangır bağıran boy boy haber yapan adam doğru söylüyo ekmeğe molotofla gidilmez kazma kürekle kafasında baretle elinde yüzünde kömür karasıyla gidene denir ekmeği için gidiyo diye az bile söylemiş arkadaşım diline sağlık