27 Ekim 2014 Pazartesi 10:24
İstanbul'da yine 'sarı toz' alarmı!

İstanbul'da yine 'sarı toz' alarmı vardı. İçinde şüpheli toz bulunan zarf gönderilen Başkonsolosluk sayısı 6'ya yükseldi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Macaristan Başkonsolosluğu’ndan da 'sarı toz' ihbarı alındığı ve toza bulaşan personel ve mekanın dekontaminasyonu için ilgili birimlerin olay yerine sevk edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Macaristan Başkonsolosluğu'ndaki zarfın 24 Ekim Cuma günü diğer Başkonsolosluklara gönderilen zarflarla aynı anda gönderildiği değerlendirilmektedir" denildi.

İçinde sarı toz bulunan zarfın, personel olmadığı için hafta sonu konsoloslukta beklediği, bugün mesainin başlamasıyla birlikte açılan zartan dökülen şüpheli maddeyle bazı personelin temas ettiği belirtiliyor.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Bugün Macaristan Başkonsolosluğundan da aynı olayla ilgili bir ihbar alınmış ve toza bulaşan personel ve mekanın dekontaminasyonu için ilgili birimlerimiz olay mahalline sevk edilmişleridir. Bahse konu ihbarda, iki gündür Başkonsoloslukta personel bulunmadığı, bugün mesai başlangıcı ile birlikte gelen zarfları açtıkları anda bir zarfın içinden dökülen sarı tozla karşılaşıldığı beyan edilmiş olup bugünkü şüpheli zarfında 24 Ekim Cuma günü diğer Başkonsolosluklara gönderilen zarflarla aynı anda gönderildiği değerlendirilmektedir."

Cuma günü aralarında ABD , Almanya ve Fransa 'nın da bulunduğu 5 ülkenin İstanbul konsolosluklarına posta yoluyla gönderilen 'sarı toz' dolu zarflar büyük paniğe yol açmıştı. 14 kişi halen gözlem altında tutuluyor.  

Son Güncelleme: 27.10.2014 11:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
riza 2014-10-27 11:19:23

arkadas bu kadar zor muymus bu tozun ne oldugunu bulmak? nerede kimyagerler?!