İngiltere'nin 'AB kararına' Türkiye'den ilk tepkiler

İngiltere’deki referandum sonuçlarının ardından Başbakan Binali Yıldırım ile Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli ve Mehmet Şimşek birer açıklama yaptı

İngiltere'nin 'AB kararına' Türkiye'den ilk tepkiler
Britanya’daki referandum sonuçlarından Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma kararının çıkmasının ardından Başbakan ve Başbakan yardımcılarından açıklamalar geldi.

Bşbakan Binali Yıldırım, "Kampanya esnasında sayın Cameron, İngiltere'nin birlikte kalması için kampanyasını Türkiye üzerine oturtmasına rağmen, Türkiye üzerinden bazı acayip, garip laflar etmesine rağmen İngiliz seçmeni bu sözlere itibar etmemiş, Türkiye hakkındaki düşüncelerinin doğru olmadığını da bu kampanyayla sayın Cameron'a bildirmiştir. Türkiye'ye vade biçen Cameron'a İngiliz halkı tarih vermiştir, vade biçmiştir" dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “Avrupa Birliği’nin dağılma süreci başlamıştır. Gemiyi ilk terk eden İngiltere oldu” dedi.


Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise İngilizce tweetinde, “Pandora’nın Kutusu’nu açmak istemiyordunuz ama çoktan açıldı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 12:59
YORUM EKLE