HDP vekili Aysel Tuğluk sınırda asker ve polise taş attı

Tuğluk, halka gaz bombası ve tazyikli suyla saldıran polis ve askerlere karşı 'kanaatini açıkladı'...

HDP vekili Aysel Tuğluk sınırda asker ve polise taş attı

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki sınır hattında toplanarak IŞİD kuşatması altındaki Kobani’ye geçmek isteyenlere izin verilmemesi nedeniyle bölgede dün eylemciler ile polis arasında başlayan çatışmalar bugün de sürdü.

Eylemcilerle asker ve polis arasında çatışma çıktı.

HDP Van Milletvekili Aysel Tuğluk da Suruç-Kobani sınırında halka biber gazı ve tazyikli suyla saldıran polis ve askere karşı sergilenen direnişe katıldı. Tuğluk, polise taş attı.

Yargıtay geçtiğimiz günlerde polise taş atmanın bir "kanaat bildirme yöntemi" olduğunu belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 19:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
A. Nailov
A. Nailov - 4 yıl Önce

insanlik dramina seyirci kalanlar en haysiyetsizlerdir. tc devleti taraftir.

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 4 yıl Önce

...sayın arınç . sizlerde geçmişteki gibi devlet partisi oldunuz. böylece her türlü yalan serbest ve mubah sayılıyor sizin acınızdan. tabi şeyde olduğu gibi bu sözlerinizde türübüne oynamadan ileri gitmiyor. evrensel hukuk halkına reva görmeyen kemalist jekobenler gibi siz türk islam sentezli abdestli kemalistlerde bu halka evrensel hukuku reva görmeme noktasına geldiniz. bakın size bir irinoiyi anımsatayım. partinizin genel başkanı ve dönemin başbakanı mekodonya'ya gittiğinde bir süprizle karşılaşmıştı. küçük bir belediğe az bir nufusa sahip ama resmi dili türkçe olduğunu öğrenmiş ve asimilasyonun insanlık sucu olduğunu söylemişti. şimdi sizler bu sucu işliyorsunuz. halkına karşı sürekli insanlık sucu işleyenlere karşı (yapanları mahküm olmuşların 34 yıldır hüküm süren ceza yasasına karşı suc işlemiş olsun) asilleri taş atarken vekilleri seyredemez. çünkü vekaleti benim gibi yaşayaçaksın diye vermieşler,sizin gibi vekalet alınca halkına bok yedirmiyor,canları hükmetlere

YusufDe
YusufDe - 4 yıl Önce

nizamettin aktaş, ayakta alkışlanacak sözler söylemişin. kutlarım.

mahmut demirkolllllu
mahmut demirkolllllu - 4 yıl Önce

...Bir vekil böyle hainlik, vahşilik,edep dışı hareket ediyorsa,dünya bunların insan olduğunu kabul etmez.O asker ,pkk köpeklerinide koruyor.pkk nın maşaları kuklaları uşakları askere taş atıyorsa her türlü adiliği kabul ediyordur.Utanmazlığın arsızlığı ukalalığında bir sınırı var,ama kandilin vahşileri bunu anlamaktan uzak.

Kahpesin Vekilim
Kahpesin Vekilim - 4 yıl Önce

adi şereften yoksun insan sana oy atan elleri...

mahmut demirkollllu
mahmut demirkollllu - 4 yıl Önce

...HDP=BDP=PKK=KCK zihniyetler aynı.köle oldukları kandildeki şahış aynı,devlete millete vatana hainlikleri bölücülükleri aynı,cinayet haysiyetsizlik edepsizlik aynı.nankörlük,utanmazlık şarlatanlık aynı.Aynı fabrikanın ürünleri.İnsanlıktan nasibini almayan bir gurubun bir zihniyetin içinden bayan vekil de olsa genetik olarak hareketi aynıdır.Bu şahsı vekil adayı yapan adaylığa kabul eden,bunlara oy veren, ve hainleri vekillikten atmayan bunlarla aynı değilmi?.TÜRK milletini bu isyanına HDP vekillleri va seçmenleri hala insan gibi olmaya yanaşmıyorsa ne yaratık olduklarını tesbit edelim

baran baran aran
baran baran aran - 4 yıl Önce

Helal sana başkanim eline kurban kurdistan senle girur duyar

Parézer
Parézer - 4 yıl Önce

Buna kizan arkadaşlar, karakollarda İŞİD militanlarini besleyen koruyan, Kobaniye gönferen askerlere ne söylüyor.İsid canilerinin buyuk bir kismi o askerlerin bilgisi dahilinde o sinirlardan geçti.Onlara gore İşid canileri Türkiyenin dostu, Kürtler de Turkiyenin düşmani.Böyle bir akıl tutulması olabilir mi?