Hakan Arslan'ın cenazesi 5 aydır kayıp!

Hakan Arslan'ın ailesinin cenaze için yaptığı başvuruya halen yanıt verilmedi

Hakan Arslan'ın cenazesi 5 aydır kayıp!

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 2 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından hayatını kaybeden Hakan Arslan’ın cenazesi 158 gündür bulunamıyor.

Sur’da Hasırlı Camisi yanına defnedildiği ifade edilen Arslan’ın cenazesi için ailesinin savcılığa yaptığı başvuruya ise henüz yanıt gelmedi.

Dicle Haber Ajansı’nın haberine göre, Sur’da 22 Ocak'ta hayatını kaybeden ve sonra cenazesi bilinmeyen bir yere defnedilen Hakan Arslan'dan 158 gündür haber yok.

Cenazenin bulunması için resmi kurumlara yaptıkları başvurulardan her seferinde eli boş dönen aile, avukatları aracılığıyla Sur’da tutuklu bir kişiyle görüşmüş ve cenazenin Hasırlı Camisi yanına defnedildiğini öğrenmişti.

Ailenin avukatı Ferhat Kılınç'ın cenazesinin çıkarılması için Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı başvurunun üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen halen bu başvuruya olumlu veya olumsuz bir yanıt verilmedi.

Sur'da yaşamını yitiren çocuklarının cenazelerini alabilmek için 10 aile, Sur'daki Dicle Fırat Kültür Merkezi'nde nöbet eylemi başlatmış, ailelerden 9'u uzun zaman sonra cenazelerini alabilmişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2016, 14:23
YORUM EKLE