Gezi Parkı aşıkları evlendi

'Her yer direniş, her yer aşk' sloganları atıldı...

Gezi Parkı aşıkları evlendi

Gezi Parkı olayları sırasında tanışıp âşık olan ‘Çılgın Hemşire’ lakaplı Nuray Çokol ile ‘Yeşil tişörtlü adam’ lakaplı aktivist Özgür Kaya çiftinin nikahı Şişli Evlendirme dairesinde kıyıldı.

Gelin ve damat başlarında baretleri ile alkışlar eşliğinde Şişli Belediyesi Nikah Salonu'na girdi.

Davetliler, "Her yer direniş, her yer aşk" sloganları attı.

Bazı davetlilerin elinde, "Allah bir barikatta diretsin", "Korkma la düğün bu" dövizleri vardı.

Nikah tam saat 19.30'da, Şişli Belediyesi'nde görevli bir nikah memuru tarafından kıyıldı. Nikah memuru gelin ve damada, "Bir ömür boyu direnmeye, mutlu olmaya, birlikte yaşamaya var mısınız?" diye sordu. Önce gelin, ardından da damat bağırarak evet dedi. Salonda büyük bir alkış koptu.

İmza töreninden sonra bir LGBT üyesi söz aldı. Çiftten, eşcinsel bir çocukları olması halinde ona kızmayacakları yönünde söz vermelerini istedi. Çift de böyle bir durumda çocuklarına kızmayacaklarını söyledi. Nikahın ardından takı törenine geçildi.

Gelin ve damat nikahın ardından davetlilerle birlikte fotoğraf çektirmek için Gezi Parkı'na doğru yola çıktı.

GEZİ PARKI'NDA POLİS ENGELİ

Nikah sonrası Gezi Parkı'nda düzenlenmesi beklenen düğün etkinliğine polis izin vermedi. Polisin müdahalesi sonrasında Gezi Parkı ve çevresinde toplanan eylemciler istiklal caddesine doğru dağıldı.

Cadde üzerinde toplanan grup sloganlarla bekleyişini sürdürüyordu. Polis TOMA'lardan su sıkarak eylemcilere müdahale etti. Polis daha sonra eylemcileri kovalamaya başladı.

Eylemcilerin İstiklal caddesindeki beklemesi devam etti. Nuray Çokol ve Özgür Kaya'nın nikah sonrası İstiklal caddesine geldi.

Polis 19.40'ta barikatı kaldırıldı. Yüzlerce kişi her bir noktadan Gezi Parkı'na girdi. Gelin ve damat Gezi’ye girince “Direne direne kazanacağız”, Evlene evlene çogalcağız”, “ Nerdesin aşkım, burdayım aşkım”, “Oğlan bizim kız bizim” sloganları atıldı.

Nikah sonrasında bahçede Yeryüzü Sofrası adı altında iftar programı olacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2013, 19:10
YORUM EKLE