Foça'daki saldırıyı TAK üstlendi

TAK ismi uzun zamandır duyulmuyordu...

Foça'daki saldırıyı TAK üstlendi

9 Ağustos günü İzmir’in Foça ilçesinde gerçekleştirilen bombalı saldırıyı Kürdistan Özgürlük Şahinleri – Teyrênbazên Azadîya Kurdistan (TAK) adlı örgüt üstlendi. Sivilleri de hedef alan ve kamuoyunda tepki çeken eylemlere imza atan TAK ismi uzun zamandır duyulmuyordu.

 

Örgüt tarafından ANF’ye e-posta yoluyla gönderilen açıklamada Foça eyleminde Jandarma Özel Harekat’a bağlı asker ve subayları taşıyan servis aracının hedef alındığı ve aracın yakın mesafeden etkili bir şekilde vurulduğu belirtildi.

 

Olay yerine müdahale etmek isteyen güçlere yönelik ikinci bir bombalı eylem yapıldığının ifade edildiği açıklamada “Bu eylemde düşmanın en az iki ölüsü, çoğu ağır olmak üzere otuzdan fazla yaralısı vardır. TAK savaşçıları sağlam bir şekilde üstlerine ulaşmışlardır” denildi.

 

Açıklamada devamla şunlar ifade edildi: “On üç yıldır Başkan APO şahsında Kürt Halkına karşı yürütülen dünyanın en acımasız tecrit-izolasyon ve işkence sistemini parçalamaya yemin etmiş olan TAK Fedaileri olarak, faşist Türk rejimine ve onun sürdürücüsü AKP terör örgütüne yaşama hakkı tanımayacağız.

 

Daha öncede belirtmiştik; faşist-işkence rejiminin olduğu her yer bizim için eylem sahası, tüm unsurları bizim hedefimiz olacaktır. Bu vesileyle tekrar belirtmek isteriz ki; TAK savaşçıları Türkiye’nin her yerinde üzerlerine düşeni yapmaya hazırdırlar.”

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2012, 12:15
YORUM EKLE