27 Kasım 2012 Salı 22:23
Felsefe hocasına dersinden dolayı soruşturma

İstanbul’da felsefe dersine soruşturma açıldı. İstanbul Ataşehir Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi’nde felsefe öğretmeni ve Eğitim-Sen işyeri temsilcisi Adnan Marangoz hakkında, "çocuklarımıza tevhit inancımıza aykırı bilgiler vermek ve ateizm gibi konulardan bahsederek çocuklarımızın kafasını bulandırmak" suçlamasına dayanılarak soruşturma başlatıldı.

'YAŞANAN OLAY 4+4+4 SİSTEMİ HAKKINDA İPUCU VERİYOR'

İstanbul Eğitim-Sen 2 No’lu Şube konuyla ilgili bir basın açıklaması yaparak Ataşehir’de yaşanan olayın 4+4+4 sistemiyle yaşanacak olanlar hakkında ipucu verdiğini belirtti.

Eğitim-Sen açıklamasında, felsefe dersinin içeriği gereği felsefi, bilimsel, sanatsal, gündelik ve dinsel bilgi konuları öğrencilere anlatıldığını hatırlattı ve "Sorgulamak, düşünmek bu dersin temel yöntemidir," dedi.

Öğretmen Adnan Marangoz hakkında yapılan "tevhid inancımıza aykırı bilgiler…" şeklindeki suçlamanın kendisinin bir suç sayıldığı belirtildi.

AYNI OKULDA AHMET KAYA ŞARKISI DA SIKINTI YARATMIŞTI

Aynı okulda daha önce Van depreminin ardında nakil gelen öğrenciler "Ahmet Kaya dinliyor" diye ayrımcılığa maruz kalmış ve okul değiştirmek zorunda bırakılmışlardı. (sendika)

Son Güncelleme: 28.11.2012 14:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.