04 Ağustos 2014 Pazartesi 12:17
Fatih Akın ve Agos'a 'The Cut' tehdidi

Türkçü Turancılar Derneği’ne ait ‘Ötüken Dergisi’, Agos Gazetesi’ni ve gazeteye söyleşi veren yönetmen Fatih Akın’ı twitter üzerinden açıkça tehdit etti. Tehdit mesajında "O film Türkiye’de tek bir sinemada yayınlanmayacak" denildi.

Ermeni Soykırımı’ndan sağ kurtulan ve iki kızını arayan bir adamın hikayesinin anlatıldığı ‘The Cut’ filmiyle ilgili olarak Fatih Akın, geçtiğimiz hafta ilk söyleşisini Agos’a vermiş; Türkiye toplumunun bu filme hazır olduğunu düşündüğünü, en büyük umudunun ise filmin Türkiye’de gösterilmesi olduğunu" belirtmişti.

Söz konusu söyleşi üzerine ‘Ötüken Dergisi’ twitter üzerinden bir tehdit mesajı yayımladı ve ‘O film Türkiye’de tek bir sinemada yayınlanmayacak. Beyaz berelerimiz ve Azerbeycan bayraklı planörümüzle gelişmeleri takip ediyoruz. Hodri meydan!” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ‘Dokuz Tuğ’ isimli dergi de bu tehditle ilgili açıktan destek mesajı yayımladı.  Son Güncelleme: 04.08.2014 22:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Osman Akyol 2014-08-04 15:11:01

bu filmde rol almak istiyorum, iyi-kötü fark etmez.

Avatar
Aziz Güner 2014-08-05 17:45:41

Malesef bazı Zihniyetler yaşanmıs olan katliamları kabul etmek istemiyorlar. Atalarının yapmış oldukları hataları örtbas etmek kendilerinide o katliamlara ortak ediyorlar.
Bence iyi okuyup iyi araştırmak gerekiyor. Bazen yaşanmış olan gercekleri kabul etmek, özür dilemek bazıların hatalarına ortak olmamak, onların hatasını , katliamlarını kabul etmemek büyüklüktür. Öz eleştiri en iyi silahımız olacaktır.