Ege Dündar: 'Can Dündar' adına gurur ve onur, babam adına ise öfke ve hüzün duydum

Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Can Dündar'ın oğlu Ege Dündar konuştu

Ege Dündar: 'Can Dündar' adına gurur ve onur, babam adına ise öfke ve hüzün duydum

CNN Türk'te Mirgün Cabas'ın sunduğu "Her Şey" programına katılan Ege Dündar, annesi Dilek Dündar'la birlikte uzun zamandır babası Can Dündar'ın tutuklanması türünden bir duruma kendilerini hazırladıklarını belirterek "Mantıken hazırlanıyorsunuz, ama yaşanınca ortaya çıkan öfkeyi kontrol edemiyorsunuz. İlk defa hayatımda bunun ne kadar gerçek, ne kadar acı olabileceğini ilk defa hissettim" dedi.

"Babamı teller arasında görene kadar durumu idrak etmedim. Ona ulaşamayacağımı fark ettim ve bu beni ürküttü. Yanlış bir şey yapmadığını bildiğim için de öfkeli hissettim. Bir arkadaşım, “babanı tutukladılar ama Can Dündar’ı tutuklayamazlar” dedi. Can Dündar adına gurur ve onur duydum, babam adına ise öfke ve hüzün duydum" diyen Dündar özetle şöyle konuştu:

"İyimser olmaya çalışıyorum, önümüzde çok ciddi bir süreç var. Önümde hep bir set belirleyip ümit edeceğim bir süreç. Fazla uzamasından korkuyorum, çünkü örneklerini gördük. Babamı moralli gördüm, beni çok rahatlattı. Bir hücrede, duvarların arasında oturup karalar bağlıyordur diye düşünüyordum, onu güleryüzlü gördüm. Uzun zamandır kitap okuyamıyormuş, şimdi Zweig’ın kitabını okuyormuş. Belki de ona bir zaman katabileceğini, telefona bağlılığından uzak tutabilecek bir şeydir belki. Onu moralli görmek, bana da çok güzel oldu. Buradan daha güçlü ve sabırlı çıkacağına sonuna kadar eminim. Babamın yaşadıkları beni korkutmaktan çok cesaretlendi. İnsanlar hırsın eline kapılıp böyle kararlar verebiliyorlar ama bunun sonunda gerçeği gizleyemiyorlar. Sözcüklerin önemini daha iyi anlıyorsunuz. Doğru ve gerçek, susturulmaya çalışıldıkça daha da güçleniyor."

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2015, 22:27
YORUM EKLE