Cizre'de ekmek almaya giden 3 çocuk zırhlı araçtan açılan ateşle yaralandı

3 çocuk, zırhlı araçlardan polisler tarafından açılan ateş sonucu yaralandı

Cizre'de ekmek almaya giden 3 çocuk zırhlı araçtan açılan ateşle yaralandı

Günlerdir çatışmaların devam ettiği Şırnak'ın Cizre ilçesinde evlerinden ekmek almaya çıkan 3 çocuk yaralandı. Kale Mahallesi Kırmızı Medrese (Medresa Sor) yakınlarında bulunan evlerinden ekmek almak için çıkan 3 çocuğun üzerine zırhlı araçtan ateş açılması soncu 1'i ağır olmak üzere 3 çocuk da yaralandı.

Dicle Haber Ajansı'nda (DİHA) yer alan haberine göre, çocuklardan 9 yaşındaki M. B., HDP milletvekillerinin aradığı ambulansla Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, B. İ. ve ismi öğrenilemeyen bir çocuk evlere götürüldü. Olay yerine yakın bulunan ve polislerce olay yerine geçişleri engellenen HDP milletvekilleri Sibel Yiğitalp ve Mahmut Toğrul'un ambulansı aramalarına rağmen Acil Servis ekiplerinin "Can güvenliğimiz yok" diyerek gelmemeleri dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 21:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
tc
tc - 3 yıl Önce

sayın kardeşlerim, siz twitterlarda facebooklarda değilmisiniz bu çocukları gazlayan, kahraman kürt çocuklaro polise başkaldırdı diyen. siz değilmisiniz bu çocuklara devletin polisine askerine taş atmayı idol gösteren? su testisi su yolunda kırılmış. geçmiş olsun bu yaralanan insanlara. birde bu ekmek alma olayına artık inanmıyorlar. gerçekçi birşeyler uydurun.