Cizre'de bir çocuk daha vurularak öldürüldü

Polisin göğsünden vurduğu 15 yaşındaki Bünyamin İrci hayatını kaybetti

Cizre'de bir çocuk daha vurularak öldürüldü

Bir haftadır süren abluka Cizre'de can almaya devam ediyor. Dün akşam saatlerinde keskin nişancılar tarafından başından vurularak öldürülen 10 yaşındaki Selman Ağar’dan sonra sabah saatlerinde 15 yaşındaki Bünyamin İrci de vurularak öldürüldü. Kalp rahatsızlığından durumu ağırlaşan 70 yaşındaki Mehmet Dikmen adlı yurttaş ise abluka nedeniyle hastaneye kaldırılamadığı için yaşamını yitirdi.

Sıkıyönetimin 7'nci gününü geride bıraktığı Şırnak'ın Cizre ilçesinde keskin nişancılar tarafından vurularak öldürülen 10 yaşındaki Selman Ağar’dan sonra iki kişi daha hayatını kaybetti. Ablukayı sokağa çıkmakla kırmaya çalışan yurttaşlara polis ve askerler ateş açtı. Halkın gece boyunca sokaklarda olduğu ilçede, saat 04.00 civarlarından Nur Mahallesi'nden Cudi Mahallesi'ne geçmek isteyen Bünyamin İrci (15) isimli çocuk, polis tarafından göğsünden vuruldu.

Evrensel’de yer alan habere göre, İrci önce sokakta yaralandı. Daha sonra yurttaşlar tarafından ambulansla hastaneye götürmek için Botan Hastanesi arkasına götürüldü. Bu esnada Akrep tipi zırhlı araçta bulunan polis ateş açtı. İrci, bu kez kafasından vuruldu. Saldırı yerinde yaşamını yitiren İrci'nin cenazesi Nur Mahallesi'nde bulunan Şeyh Sait Camii'ne götürüldü.

ENGELLEMELER CAN ALIYOR

Engellemeler ve yasaklar da can almaya devam ediyor. Daha önce hastaneye kaldırılmadığı için çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği Yafes Mahallesi'nde oturan ve uzun zamandır kalp rahatsızlığı bulunan Mehmet Dikmen (70) isimli yurttaş bu sabaha karşı durumu ağırlaştı. Ailesi tarafından 112 Acil Servis arandı. Ambulansın mahalleye girmesine polisler tarafından izin verilmemesi nedeniyle Dikmen yaşam mücadelesini kaybetti.

Dikmen'in cenazesi evinde bekletilirken, HDP'li vekiller cenazenin evden çıkartılabilmesi ve mahalleyle cenaze aracının alınması için yetkililerle görüşmelerini sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 10:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

terörist polis cocuk kadin demeden kürdleri vuruyo

kurdi
kurdi - 3 yıl Önce

bugün pkk bir tane sivili vurdu yine amedde ve hdp pkkya bir laf dahi etmiyor.bu dürüstlük.