04 Ekim 2014 Cumartesi 22:03
'Biden Erdoğan’dan özür diledi'

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak, Türkiye’ye yönelik ifadelerinden dolayı özür dilediği öne sürüldü.

ABD Başkan Yardımcısı Biden’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak, Türkiye veya bölgedeki diğer müttefik ve partnerlerin kasten Suriye’de Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) veya diğer şiddet yanlısı aşırıcıların büyümesine destek verdiği veya imkan sağladığına yönelik oluşan herhangi bir imadan dolayı özür dilediği öne sürüldü.

NE OLMUŞTU?


ABD Başkan Yardımcısı Biden, Harvard Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada IŞİD tehdidinde aralarında Türkiye’nin de olduğu ABD’nin müttefiklerini sorumlu tutarak bu ülkeleri Suriye’deki gruplara sağlanan desteği durdurmaya ikna edemediklerini anlatmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sabah bayram namazı çıkışında ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Türkiye’yle ilgili açıklamalarına yanıt verdi.

Erdoğan, “Bu konuda eğer Biden, bu tür ifadeler kullandıysa, Biden benim için tarih olmuştur. Asla benden böyle bir ifade sadır olmamıştır, bir. İki, bir defa Türkiye, ki o dönem hükümetteyiz, ben başbakanım ve bu dönemde de yine kesinlikle başta IŞİD olmak üzere hiçbir terör örgütüne, bakın terör örgütü diyorum, bizim en ufak bir yardımımız olmamıştır. Bunu kimse ispatlayamaz.

Sayın Biden eğer Harvard’da böyle bir şey söylediyse, bizden özür dilemesi lazım. Bakın bunu da açıkça söylüyorum. Öyle ufak tefek çevresinden dolaşarak yapılacak açıklamalar bizim kabulümüz değildir.” (İMC)

Son Güncelleme: 04.10.2014 22:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
ARAS 2014-10-04 23:14:10

amerikanın koalisyonunun ne kadar kurnazca hareket ettiğinin göstergesidir.işide arada bir uçaklarla saldirmasi tamamen siyasetine hizmet ediyor.