Ayvalık'ta sahile mültecilerin cansız bedenleri vurdu

22 mültecinin içinde bulunduğu lastik bot, alabora oldu

Ayvalık'ta sahile mültecilerin cansız bedenleri vurdu

Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Altınova Mahallesi’ndeki Martı Sitesi sahiline şu ana kadar çoğu çocuk olan 10 mültecinin cansız bedeni vurdu.


Bugün saat 05.00 sıralarında, İzmir'in Dikili İlçesi'ne bağlı Salihleraltı bölgesinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek için denize açılan 22 mültecinin içinde bulunduğu lastik bot, bir süre sonra alabora oldu.

Fırtınalı havada, dalgalı denizde suya düşen mültecilerden çoğu çocuk olan 10 kişinin cesedi Ayvalık'a bağlı Altınova Mahallesi'ndeki Martı Sitesi Sahili'ne vurdu.

Sahil güvenlik ekipleri, başka mülteciler olabileceği gerekçesiyle denizde, jandarma da sahilde arama-kurtarma çalışması başlattı.

Kurtarılan 12 göçmen Cunda Adası'na götürüldü. Sağ kurtarılan ve uzun süre suda kaldıkları için vücut ısılarının düşmesiyle hipotermi geçirdikleri belirlenen diğer 6 göçmen ise Ayvalık Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp, tedaviye alındı. 12'si kurtarılan, 10'u ise yaşamını yitiren göçmenlerin tamamının Irak ve Cezayir uyruklu olduğu belirtildi.

DİKİLİ'DE DE 2 ÖLÜM

Öte yandan İzmir'in Dikili ilçesinden dün sabah yola çıkan, 58 yolculu mülteci botu da su alıp batarken, 2 kişi yaşamını yitirdi. Yaşamını yitirenlerin Afganistanlı 2 kadın olduğu belirlendi. 
Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2016, 11:43
YORUM EKLE