Almanya, Türkiye’deki tüm temsilciliklerini kapattı

Alman Bild gazetesi, Ankara'daki Alman Büyükelçiliği'ne yönelik saldırı tehdidi olduğunu ve Türkiye'deki tüm Alman temsilciliklerinin kapatıldığını yazdı

Almanya, Türkiye’deki tüm temsilciliklerini kapattı

Saldırı tehdidi sebebiyle Almanya’nın Türkiye’de bulunan tüm temsilcilikleri kapatıldı.

Almanya’nın köklü gazetelerinde Bild’in haberine göreAlmanya’nın Ankara’daki büyükelçiliğine yönelik saldırı tehdidi sebebiyle tüm Alman temsilcilikleri kapatıldı.

Buna göre Türkiye’de bulunan tüm Alman temsilcilikleri ve okulları 16 Eylül tarihine kadar kapalı olacak. Tüm temsilciliklerin kapatılma gerekçesinin çalışanların, öğrencilerin ve öğretmenlerin güvenliğini sağlamak olduğu belirtildi. İstiklal saldırısından iki gün önce de aynısı olmuştu Almanya 19 Mart’ta dört kişinin hayatını kaybettiği, dördü ağır 36 kişinin de yaralandığı İstiklal Caddesi’ndeki saldırıdan iki gün önce Ankara büyükelçiliği, İstanbul başonsolosluğu ve İstanbul’daki Alman Lisesi’nin güvenlik gerekçesiyle kapatıldığınıduyurmuştu.

Ancak İstanbul Valiliği, Almanya’nın önlem alma sebebini ‘teyide muhtaç duyum’ diye nitelendirmiş, yurttaşlara da ‘sansasyonel ve gayri ciddi haber ve söylentileri dikkate almamaları’ çağrısı yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2016, 15:42
YORUM EKLE