Ahmet Hakan: Demirtaş, bir dirhem gözlemeyi Bahçeli'ye ikram etse...

Ahmet Hakan, Demirtaş'ın annesiyle birlikte gözleme pişirirken çekilmiş fotoğrafını yorumladı

Ahmet Hakan: Demirtaş, bir dirhem gözlemeyi Bahçeli'ye ikram etse...

Diyarbakır ’da yaşayan annesi Sadiye Demirtaş’ı ziyaret eden HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, iftar sofrasının hazırlanmasına yardım etmiş, Twitter hesabından da annesinin hazırladığı gözlemeleri eşiyle birlikte sac üzerinde pişirdiği görüldüğü fotoğraflar ve “İftar hazırlığında Annemize yardım ettik, özlemiştik Anneyi de patilayı da (gözlemeyi)” mesajı paylaşmıştı.

Demirtaş'ın takipçilerinin büyük ilgisini çeken ve pek çok portalda haber de olan bu fotoğrafları Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da bugünkü köşesine taşıdı. Hakan, fotoğrafa bakarken, “Şimdi Demirtaş, bir dirhem gözlemeyi yanında sıcacık bir çayla Devlet Bahçeli 'ye ikram etse... Bahçeli "Hayır" mı diyecek?” diye mırıldandığını yazdı.

Ahmet Hakan’ın, Hürriyet'te "Demirtaş'ın gözleme fotoğrafına bakarken" başlığıyla ( 7 Temmuz 2015) yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle:

Demirtaş'ın gözleme fotoğrafına bakarken içimden şu tür cümleler mırıldandım:
*
-Canımız gözleme çekti be! Olsa da yesek şöyle patatesli falan...
*
-Ne yani? Şimdi Demirtaş, bir dirhem gözlemeyi yanında sıcacık bir çayla Devlet Bahçeli'ye ikram etse... Bahçeli "Hayır" mı diyecek?
*
-Siz bakmayın Demirtaş dahil diğer elemanlara... Gözlemenin bütün organizasyonunun sorumluluğu Demirtaş'ın annesinin omuzlarında.
*
-Demirtaş'ın eşofmanı "çakma" olabilir mi? Çin malı? Eğer öyleyse eyvah ki eyvah!
*
-Ben gidiyorum: Annemi alacağım, en yakın yeşillikte ateş yakıp iftara Yozgat usulü bazlama yaptıracağım. Hadi bana eyvallah.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2015, 10:48
YORUM EKLE