Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı: Okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor

Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı katıldığı bir televizyon programında olay yaratacak açıklamalarda bulundu

Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı: Okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor
Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı KRT televizyonunda yaptığı konuşmada "Bizde de şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor. Ben açıkçası korkuyorum, ben her zaman cahil halkın ferasetine güveniyorum" dedi.

KRT'de konuşan Arı'nın sözleri şöyle:

"Ben daha çok cahil ve okumamış tahsilsiz kesimin ferasetine güveniyorum bu ülkede. Yani ülkeyi ayakta tutacak olanlar, okumamış, hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halktır. Onlar bu yanlışların hiçbirini yapmazlar, o beyannamenin ben neresinden tutayım. Daha önce Jön Türklerin yaptığı gibi ateşe sürüklüyorlar Türkiye'yi. Türkiye'nin okumuş kesimi, profesörlerden başlayarak geriye doğru en tehlikeli olanlar üniversite mezunları. Olayları en rahat okuyanlar ilkokul mezunları. Çünkü zihinleri berrak. Üniversite ve sonrası durum çok vahim çünkü gidişatı okuyamıyorlar, zihinleri bulanık.

'OKUMA ORANI ARTTIKÇA BENİ AFAKANLAR BASIYOR'

"Sultan Hamid devrine geri dönelim, Sultan Hamid, mülkiye olmak üzere Sultanileri kurdu. Yani medreselerde az çok kıt kanaat sadece dini tedrisat olmak yerine, laik eğitimi bütün ülkeye yaydı. Yani Osmanlı aydınlanmasını sağlayan Sultan Hamid'dir. Bu okullarda okuyanlar Sultan Hamid'i devirdiler. Bizde de şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor. Ben açıkçası korkuyorum, ben her zaman cahil halkın ferasetine güveniyorum. Ben sürekli Refik Halit gibi gözlem yapıyorum, trafikte en tehlikeli tipler üniversite mezunlarıdır. Bakın normalde hiç okumamış kesimler trafikte bir şey verdiğiniz zaman ona uyarlar, bunlar sürekli tehdit oluşturmazlar. Dünyanın gidişatını göremeyenler okumuşlardır. Okuma oranı arttıkça Türkiye'de olayları tahlil kabiliyeti azalıyor.

(Kaynak: Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 18:00
YORUM EKLE