24 Ocak 2015 Cumartesi 17:47
İlkokul öğrencilerine aylık namaz ağacı resmi dağıtıldı

İstanbul Beykoop 2. Bölge Dr. Haydar Aslan İlkokulu  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni 4. sınıf öğrencilerine aylık namaz ağacı resmi dağıttı. Dört haftayı temsil eden dört büyük dalın yer aldığı namaz ağacında, günleri temsil eden 31 dal da yer alıyor. Küçük dallarda ise namazı temsil eden 5 yaprak yer alıyor.

Serbay Mansuroğlu’nun Birgün’deki haberine göre, namaz ağacının bulunduğu görselin yanında kullanım kılavuzu şu şekilde açıklanıyor:

''Her ayın başında ayı temsil eden büyük dal ve haftayı temsil eden küçük dal ile başlanır. Vaktinde kılınan her namazın ardından bir yaprak yeşil renkle boyanır. Şayet namaz kaza olarak kılındıysa yaprak sarı renkle boyanır. Sadakayı temsil eden meyvaya gelince o da kırmızı renkte boyanır."

'YALAN AÇIĞA ÇIKMIŞTIR'

Eğitim Sen İstanbul 1 No'lu Şube Yöneticisi Barış Uluocak, "Zorunlu din dersi uygulamasına son verilmesini isteyen AİHM kararlarından sonra okullardaki din dersinin ısrarla bir kültür ve tarih dersi olduğunu savunanların yalanlarını ifşa eden bir uygulama. 4. sınıf öğrencilerine müfredatta olmamasına rağmen namaz kılmayı ve itaati salık veren bu uygulama iktidarın koşulsuz biat eden dindar nesiller özleminin geldiği noktayı gösteriyor" dedi.

Son Güncelleme: 24.01.2015 17:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.