13 Aralık 2014 Cumartesi 21:24
Batman'da öğretmen öğrencilere zorla çöp yedirdi

Sason'da bir ortaokulda öğretmenlik yapan S.K., öğrencilere ceza vermek için çöpten aldığı yemeği yedirdi.

Konuyla ilgili konuşan öğrenci velilerinden Nevzat Çakıcı, çocuğun akşam eve geldiğini ve yemek gördüğünde midesinin bulandığını söyledi.

Nevzat Çakıcı, "Çocuğum akşam eve geldi. Yemeğe oturduk ama kızım yemek yemiyor. Çocuk yemek görünce midesi bulanıyor ve kusuyor. 'Ne oldu kızım'? dedim, cevap vermedi. Korktuğu için konuşmadı. Ben zorlayınca konuştu. Kızım, 'Baba öğretmenimiz bize çöp yedirdi, bizi 110 kişiyi sıraya koydu. Önce bizi ya bu çöpü yersiniz ya da size türlü şeyler yaparım diyerek tehdit etti. Daha sonra ellerine eldiven geçirip bize zorla çöp yedirdi. Boğazımızı sıkarak bizim ağzımızı zorla açtırarak bize çöpten aldığı yemeği yedirdi. Öndeki çocuklara birer kaşık arkadakilere de üçer kaşık çöpten aldığı yemekleri zorla yedirdi' dedi.

Öğretmen bana 'Sizin çocuklarınız sahipsizdir, sahipsiz olmasaydı onları yurda atmazdınız' dedi. Öğretmen 'İstediğin yere git şikayet et, ben gerekeni yaptım. Hiç kimseden de çekinmem, ben bunu yaptım diyor" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Çağlayan ise "İdare tarafından tutanak tutuldu, soruşturma açıldı. Gereken yapılacak" şeklinde konuştu.

Öğretmen S.K. ise konu hakkında açıklamada bulunmadı.

(Posta)

Son Güncelleme: 13.12.2014 21:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
derya yaşar 2017-05-26 14:22:47

Oha diyorum buna nasil vicdani el verdi