Maduro'dan Arap liderlere: Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'dan Filistin'deki katliama seyirci kalan liderlere sert tepki...

Maduro'dan Arap liderlere: Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İsrail'in Filistin'deki katliamına yeterli tepki göstermeyen Arap ülkelerine ve tüm dünyaya çağrıda bulundu.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro'nun açıklamaları şöyle:

"Filistin’den Müslüman, Hıristiyan ve farklı dinden ve kültürden insanlar var. Çağrım bölgedeki Arap halkına ve liderlerine; Ne zamana kadar katliama sessiz kalacaksınız? Filistinli kardeşlerinizin katliamını izlemeye devam mı edeceksiniz? Arap halkları ne zaman uyanacak? Ve Arap liderleri… Ne zaman uyanıp Filistin halkının sesine ses vereceksiniz?

'ARTIK HAREKETE GEÇMELİSİNİZ'

"Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız! Yerin dibine batsın uluslararası protokolünüz. Artık harekete geçmelisiniz. Filistin halkının katillerine cevap vermelisiniz. Durdurmalısınız! Venezuela Devlet Başkanı olarak size sesleniyorum; Yeter artık! Resmi açıklamalarınızdan öteye gidemiyorsunuz, o kadar. Ses tonumdan dolayı kusura bakmayım çok derinden konuşuyorum. İçimde saklı olan acı ve öfke beni bu şekilde konuşturuyor.

'VENEZUELA ARTIK YETER DİYOR'

"Filistin halkına yapılan katliama seyirci kalmak bana acı veriyor. Artık ölümlere alışmışlar dünya katliam karşısında kör ve sağır olmuş! Çoğu korkak liderler de resmi bir yazı geçip olaylardan üzüntülerini belirtip kınıyorlar. O kadar… “saldırıyı lanetliyoruz” sadece bu… “çok endişe duyuyoruz” bir de bu… Mesele bitiyor onlar için… Yeter be artık yeter! Venezuela artık yeter diyor."

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2014, 20:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 4 yıl Önce

agziniza saglik sayin baskan.