Özlem Sevgi
Özlem Sevgi
10 Ekim 2017 Salı 23:32
Af Örgütü'nden Türkiye'ye ışıklı tepki

Berlin'de her yıl geleneksel olarak düzenlenen Işık Festivali'nde bu yıl Ankara'yı eleştiren bir eser de var. Uluslararası Af Örgütü'nün "Özgürlük" adlı yapıtı, Türkiye'de tutuklu bulunan insan hakları savunucularına dikkat çekiyor.

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, Almanya'nın başkenti Berlin'de geleneksel olarak düzenlenen ışık festivalinde bu yıl politik bir mesaj göze çarptı. Uluslararası Af Örgütü "Özgürlük" isimli yapıtla, dikkatleri Türkiye'deki insan hakları ihlallerine çekti. Kübik parçalardan oluşan ve rengârenk ışıklanan eserin üzerine Türkiye'de tutuklu bulunan insan hakları aktivistleri resmedildi. 
 
Af örgütünün amacı kamuoyunun dikkatini tutuklu aktivistlere çekmek ve onların serbest kalmasını sağlamak.

Özlem Sevgi Kimdir?
18 Mayıs 1982’de Dersim'de doğdu. 2009 yılında Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. Okul yıllarında Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen Genç İletişimciler yarışmasında ikincilik ödülü aldı. Gazetecilik hayatına Doğan Haber Ajansı'nda muhabirlik yaparak başladı. Ardından çeşitli haber sitelerinde internet editörlüğü yaptı. Halen Demokrat Haber editörlerinden.
Son Güncelleme: 11.10.2017 09:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.