Galip Tekin'in Acayip Hikayeler’i dizi oluyor!

Fantastik hikayelerin adamından dizi geliyor…

Galip Tekin'in Acayip Hikayeler’i dizi oluyor!

Galip Tekin; Gırgır, Dıgıl, Leman, Penguen gibi dergilerde fantastik çizgi romanlarıyla iz bırakmış, kendine özgü bir çizgi ustası.

 

Fantastik hikayelerin adamı Galip Tekin'in öykülerinden yola çıkılarak hazırlanacak olan "Acayip Hikayeler" Mayıs ayında Star televizyonunda hayat bulacak.

 

Galip Tekin uzun süredir dizi için senaryo yazıp duruyor. En bilinen ve sevilen öyküleri arasında; Pı'ya Mektuplar, Alavarza, Reis, Acayip Palas Oteli, Profesyonel, Bir Küçük Kara Delik gibi çizgi öyküler bulunan Galip Tekin, batıl inançları, köy adetlerini ve daha birçok bilimkurgu ve korku unsurunu biraraya getirmedeki ustalığı ile sevilen çizerlerden biri olmuştur.

 

Zaman zaman sinemaya da katkıda bulunan Galip Tekin, İstanbul Kanatlarımın Altında için kanat çizimleri, Taylan Biraderler'in Okul'u için de yaratık tasarımları yapmıştı.

 

Mayıs ayında yayınlanması planlanan Acayip Hikayeler, Alacakaranlık Kuşağı tadında, her bölümde bir başka hikayenin işleneceği ve oyuncu kadrosunun da her hafta değişeceği bir gece yarısı kuşağı olacak.

 

(Mizah Haber)

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2012, 12:23
YORUM EKLE