24 Ağustos 2015 Pazartesi 21:49
Havva Ana, Rize Valiliği önünde horon oynadı: Yaylaların hükümeti biziz

Yeşil Yol Projesi'ne tepki gösteren çevreciler ve köylüler, Rize Valiliği önünde eylem yaparak Vali Ersin Yazıcı'ya tepki gösterdi.

Eylemlerin sembol ismi olan ve 'Havva Ana' olarak tanınan Rabiye Bekar, "Yaylamızın sahibi biziz. Askeri biziz, komutanı biziz, hakimi biziz, hükümeti biziz. Vali yaylamızdan jandarmayı çeksin. Vali bizden korkmasın, gelsin bizimle horon oynasın" dedi.

Rize Valiliği önünde toplanan Fırtına İnisiyatifi üyeleri ve projeye karşı çıkan Çamlıhemşin halkı, Samistal Yaylası'nda jandarma eşliğinde sürdürülen Yeşil Yol çalışmalarına ve Rize Valisi Ersin Yazıcı'ya tepki gösterdi.

Burada, "Yeşil Yol'a dur de" şeklinde sloganlar atan grup, daha sonra tulum eşliğinde horon tepti. Yeşil Yol eylemlerinde sembol isim olan ve yörede 'Havva Ana' olarak bilinen Rabiye Bekar da giydiği yöreye özgü kıyafetlerle alana gelerek gruba destek verdi.

"Havva Ana" olarak bilinen Rabiye Bekar şöyle konuştu: "Vali'den rica ediyoruz jandarmayı yaylamızdan çeksin. O iş makinelerini yaylamızdan indirsin. Jandarma oraya geldi hepsi bizim evlatlarımızdır. Biz onlara zarar vermeyiz ve zarar görmekte istemeyiz. Gelsin Vali bizimle konuşşun. Biz kötü insanlar değiliz. Kimse yaylamızı katledemez. Yaylamızın sahibi biziz. Askeri biziz, komutanı biziz, hakimi biziz, hükümeti biziz. Vali bizim sayemizde buradadır. Biz olmasaydık Rize Valisi burada olamazdı. Biz ayağına kadar geldik. O da çıksın bizimle horon oynasın. Korkmasın bizden biz kötü insanlar değiliz" şeklinde konuştu.
 

Son Güncelleme: 24.08.2015 21:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
dimitri 2015-08-25 01:01:45

yasa havva ana yaylalar sizindir size sorulmadan olmaz

Avatar
misafir 2015-08-25 02:04:36

klometrelerce yuk sırtınızda eşek gibi yürümeye ne kadar hevesli gerçi havva ana zengindir o yürümez gerikirse helikopterle çıkar yaylaya

Avatar
VATANDAŞ 2015-08-25 09:52:58

mi̇safi̇r adli yorumcu doğa katli̇yami ne bi̇lmi̇yorsun gali̇ba tabi̇ pc başinda beyni̇n sulanmiş o yorumunun nedeni̇ de bu..