Öğretmen atama tarihleri belli oldu

40 bin yeni öğretmen atanacak…

Öğretmen atama tarihleri belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan beklenen açıklama geldi. 40 bin öğretmen ataması 10 Eylül tarihinde yapılacak.


Atamalara ilişkin, Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Kılavuzu, bakanlığın www.meb.gov.tr adresinden duyurulacak.


Yüz binlerce öğretmen adayı atama başvurularını, 3-9 Eylül tarihleri arasında elektronik ortamda yapacak.


Atamalar ise, 10 Eylül tarihinde KPSS-P10 puan üstünlüğüne göre bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek.


Atanan 40 bin öğretmen 11 Eylül tarihinden itibaren göreve başlayacak.


ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPILACAK

Açıklamada ayrıca, mezuniyetleri itibarıyla, "sınıf öğretmenliği" alanından başka alanlara geçmek isteyenler başta olmak üzere il genelinde ihtiyaç duyulan alanlara alan değişikliği yapılacağı belirtildi. Buna ilişkin "2012 Yılı Alan Değişikliği Kılavuzu"nun ise www.meb.gov.tr adresinde kamuoyuna duyurulacağı bildirildi. Bu başvurular, 10-13 Eylül tarihleri arasında alınacak, atamalar ise 14 Eylül tarihinde yapılacak. Atananlar, yeni görevlerine 17 Eylül tarihinden itibaren başlayacak.


ÖZÜR DURUMUNA BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELER

Açıklamada, 10 Mart 2012 tarihinde yapılan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, güzel sanatlar ve spor liseleri ile Her Türdeki Anadolu Liseleri Öğretmenlerini Seçme Sınavı'nda başarılı olanların atamalarının, önümüzdeki aylarda yapılacak olan eğitim kurumlarının norm güncelleme işlemleri tamamlandıktan sonra gerçekleştirileceği duyuruldu.

Eş durumu atamalarında, eşlerden herhangi birinin ataması norm açığı bulunmaması nedeniyle yapılamamış ise atanan eşin ilişik kesmemiş olması kaydıyla bir dilekçe ile başvurması gerektiği belirtilerek, il milli eğitim müdürlüğünce bakanlığa bildirilmesi durumunda iptal işlemin gerçekleştirileceği açıklandı. 


Açıklamada, "Zorunlu yer değiştirmeye tabi olan kamu personelinin öğretmen olan eşlerinin, 2012 yılı yaz dönemi özür durumuna bağlı yer değiştirmeler kapsamında ataması yapılamayanların durumu bakanlığımızca değerlendirilmekte olup, konuya ilişkin çalışmalar kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır" ifadesine yer verildi. (Ajanslar)

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 11:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
veli
veli - 4 yıl Önce

Haber çok yeni emeğinize sağlık