Kot taşlama işçisi silikozisten hayatını kaybetti!

Karlıova'da silikozis nedeniyle ölenlerin sayısı 14'e yükseldi

Kot taşlama işçisi silikozisten hayatını kaybetti!

Kot taşlama işçisi 30 yaşındaki Halit Karabulak, yakalandığı silikozis hastalığından dolayı hayatını kaybetti. Bingöl'ün Karlıova ilçesinde Halit Karabulak ile birlikte silikozis hastalığından yaşamını yitirenlerin sayısının 14'e yükseldi.

İstanbul Esenyurt'ta 2000 ile 2005 yılları arasında kot taşlama işinde çalışan Halit Karabulak, memleketi Bingöl'ün Karlıova ilçesine döndükten bir süre sonra solunum yetmezliği çekmeye başladı.

Yakınları tarafından 2005 yılı sonunda Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne götürülen Halit Karabulak'ın yapılan muayenesinde silikozis hastalığına yakalandığı tespit edildi.

Hastanede bir süre tedavi gören Halit Karabulak daha sonra döndüğü evinde 2010 yılında ise hastalıktan dolayı yatalak hale geldi. 2010 yılından beri evinde tedavi görmeye çalışan Halit Karabulak, 3 gün önce fenalaşınca Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Halit Karabulak bugün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Karlıova ilçesine bağlı Taşlıçay, Toklular, Hasanova, Bahçe köyü ve merkez olmak üzere yaklaşık 300 Silikozis hastasını olduğu öğrenilirken; Silikozis hastası Saim Karakaya'nın da durumunun fenalaştığı ve Bingöl Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 15:11
YORUM EKLE