RedHack İçişleri'ni Hackledi

Bakan Şahin'e 'Oynama sırası sende' mesajını yolladı ve sitede bulunan tüm dosyaları yedeklendiğini duyurdu...

RedHack İçişleri'ni Hackledi

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, önceki günlerde Erzurum'da 5 TEDAŞ işçisinin öldüğü gölette incelemelerde bulunduktan sonra, kendisini gördüğü için sevindiğini belirten bir vatandaşa, "Nereden bileyim sevindiğini, Hadi bir takla at ya da oyna da göreyim" demişti. Bu sözler kamuoyunda ve sosyal paylaşım sitelerinde yankı buldu.

 

Daha önce de politik nedenlerle çeşitli siteleri çökerten RedHack grubu, yani Kızıl Hackerler da bu sözlere tepki göstermek için İçişleri Bakanlığı'nın dosya paylaşım sitesini hackledi. Redhack "Bizi seviyor musun?" başlığıyla http://dosya.icisleri.gov.tr/Dosyalar/ sayfasına yüklediği fotoğrafın altına da şunları yazdı:

 

"OYNAMA SIRASI SENDE"

"Oynama sırası sende İdris!

Eğer yatlara, katlar bizim ödediğimiz vergilerle biniyorsan, bizi sevdiğini ispatlamalısın..
Hadi oyna, iki takla at inanalım :]

 

Böylesi güzel bir Cuma gününde bizi kırmasın umarız? .]
İçisleri Bakanliğı "dosya sistemi"ndeki tüm belge ve dosyaları yedekledik. Sen suçsuz insanları RedHack diye almaya devam edersen yayınlarız! Bakalım sen mi oynayacaksın halk mı? Göreceğiz ;)"

 

'KORKMUYORUZ!'

Haklarında yürütülen soruşturmayı da değerlendiren Redhack grubunun yayınladığı mesajda, "Polisinden de, özel savcısından da, Interpol'ün'den, MİT''ine CIA'sına kadar sinmiyoruz, korkmuyoruz!" ifadelerine yer veriliyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2012, 21:33
YORUM EKLE