Göztepeche taraftarına Ankara’da saldırı

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta BUGSAŞ Spor-Göztepe maçı öncesi olaylar çıktı.

Göztepeche taraftarına Ankara’da saldırı

Polis ve taraftarlardan yaralananlar oldu.

Ankara'da Yenikent ASAŞ Stadı'nda oynanan karşılaşma öncesi, maç biletlerinin Bugsaş taraftarlarına 1 (bir) TL, Göztepe taraftarlarına 10 (on) TL olarak ücretlendirilmesine karşı Göztepe taraftarlarının tepki göstermesi üzerine polisin saldırısı ile başladı.

Giriş kapısı önünde, Göztepe taraftarları gerekirse 1 bilet ile iki taraftar girsin şeklinde önerilerde bulundu, ancak kabul görmedi.

Olaylar sırasında özellikle GöztepeliCHE Sevenler'den Devrim Cem Erturan ve Armağan Güven hedef gözetilerek polisin yoğun saldırısına maruz kalıp yaralandılar.    

Bunun üzerine taraftarlar taş ve bira şişeleriyle, polis de cop ve gaz bombalarıyla karşılıklı çatışmaya başladı.

Daha önce tribünde yerlerini alan Göztepe taraftarları da olaylar üzerine dışarıdaki arkadaşlarına destek vermek amacıyla koltukları sökerek sahaya ve stad dışındaki polislerin üzerine attı.

Çıkan olaylarda 7 polis memuru ile bazı taraftarlar yaralandı. Durumu ağır olan 2 taraftar ise ambulansla hastaneye götürüldü. Güvenlik güçleri durumu kontrol altına alırken, bir kişi gözaltına alındı.

Yeniden olay çıkmasını önlemek amacıyla yaklaşık 120 çevik kuvvet polisi daha ASAŞ Stadı'na çağrıldı.

Bu arada, 5 dakika geç başlayan BUGSAŞ Spor-Göztepe karşılaşmasını yaklaşık 500 Göztepe taraftarı da izledi.

Maçı BUGSAŞ Spor 1-0 kazandı...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Devrim Cem ERTURAN
Devrim Cem ERTURAN - 7 yıl Önce

Bugsaş maçı öncesinde çıkan olaylar, maç biletlerinin Bugsaş taraftarlarına 1 (bir) TL, Göztepe taraftarlarına 10 (on) TL olarak ücretlendirilmesine karşı Göztepe taraftarlarının tepki göstermesi üzerine polisin saldırısı ile başlamıştır. Giriş kapısı önünde, Göztepe taraftarları gerekirse 1 bilet ile iki taraftar girsin şeklinde önerilerde de bulunmuşlardır. Olaylar sırasında özellikle GöztepeliCHE Sevenler'den Devrim Cem Erturan ve Armağan Güven hedef gözetilerek polisin yoğun saldırısına maruz kalmışlardır.