Ümit Zileli, 'Perinçek, Erdoğan'la saf tutuyor' dedi, Vatan Partisi'nden istifa etti

Zileli ayrıca Ulusal Kanal sunuculuğu ve Aydınlık gazetesi yazarlığından da istifa ettiğini açıkladı

Ümit Zileli, 'Perinçek, Erdoğan'la saf tutuyor' dedi, Vatan Partisi'nden istifa etti

Gazeteci Ümit Zileli, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte saf tuttuğunu söyleyerek; Ulusal Kanal sunuculuğu, Vatan Partisi adaylığı ve Aydınlık gazetesi yazarlığından istifa ettiğini açıkladı.

Zaman'daki habere göre; Zileli, kanalın patronu ve aynı zamanda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte hareket ettiğini belirtti.

Ulusal Kanal'da da program yapan, Vatan Partisi üyesi gazeteci Ümit Zileli, altında imzası bulunan Sanatçılar Girişimi'nin bildirisi yüzünden kendisini hainlikle suçlayan Doğu Perinçek'e tepki gösterdi. Zileli, “Cenap Şehabettin'leri yanlış yerde arıyorsunuz" başlıklı makalesinde Perinçek'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birlikte hareket ettiğini yazdı:

"[...]Yakışır mı, Türk tarihinin gelmiş geçmiş en ahlaksız 13 yılına, bir diğer deyişle 'Fetret Devri'ne imza atmış, yarın sizin yargılandığınız Silivri Mahkemelerinde 'el aman' diyerek, el etek öperek, 'vallahi ben yapmadım, o yaptı' zavallılığına sığınacak olanlarla saf tutmak?.."

PERİNÇEK, "AKP BİZİMLE AYNI NOKTAYA GELDİ" DEMİŞTİ


Doğu Perinçek Al Jazzera'ye verdiği röportajda AKP Hükümeti'nin İşçi Partisi ile aynı notaya geldiğini söyledi. Perinçek, "Onlar bizim noktaya geldi. Biz nerde duruyorsak, aynı noktada duruyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 18:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ:
ALİ: - 3 yıl Önce

Şu PERİNÇEK denilen zat kaç yıldır bu partinin başında? Hatırlayan var mı? Peki bir başarısı var mı? YOOOOOOOK.. O halde bu Ada'm NEDEN hala orada oturuyor ve herkese akıl dağıtıyor? Onu bilen de yok. Var da onun etrafındakilerin haberi yok. Medyasıyla kurmuş bir düzen gül gibi geçiniyor. Arada ona buna da laf sokuşturuyor, geçinip gidiyor. Medya patronomudur parti Başkan'ı Mı yoksa komplo teorisyeni mi bir hayal dünyasında yaşayıp gidiyor.
Zileli'yi akıllı ve ferasetli biri sanırdım.... ama geçte olsa jeton düşmüş.. Geçmiş ola karizmayı çizdirdin.

mee
mee - 3 yıl Önce

Perinçek mit ajanıdır kimnedersedesin

mustafa
mustafa - 3 yıl Önce

perincek düzgün birisimidir?yıllar önce pkk,çaputu altında apo ile bekaa vadisinde gerillaların teftişine katılandan vatana millete ne hayır gelir,

Murathan
Murathan - 2 yıl Önce

Helal olsun Ümit Zileliye onurlu ve gururlu insanlik dogrusu.Dik duruşundan dolayida tebrik ediyorum kendisini.

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

türkiyede fasist partiler yasaklanmali

Hüseyin
Hüseyin - 3 yıl Önce

günaydın bayım; yeni mi uyandın?

Nusret
Nusret - 3 yıl Önce

Osmanlı OCAKLARI fikrinin akıl babası,Mit'in CİA'nın müttefiki ,İsrail siyonizminin destekleyicisi ,her zaman ezenin yanında,ezilenin karşısında oldu bu zat.Ona o görevi birileri vermiş.Ortalığı karıştırmaktan başka bir halt işlemiyor.

Mustafa Erkan
Mustafa Erkan - 3 yıl Önce

Vatan Partili dostlarım haykırışi duyuyoruz?