09 Mayıs 2013 Perşembe 15:41
Türk: Bizi inciten Kılıçdaroğlu gibi bir Kürt'ün sürece karşı durması

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, çözüm sürecine karşı çıkan MHP’den gelen açıklamaların kendilerini incitmeyeceğini belirterek, “Ama Kılıçdaroğlu gibi bir Kürt'ün sürece karşı çıkması anlaşılmaz. Bizi bu incitiyor" dedi.

Van'da konuşan ve PKK gerillalarının sınır dışına çekilmesinin önemli bir adım olduğunu ifade eden Türk, "Şimdi gözümüz hükümette, devlette, top onlarda. Bundan sonra nasıl bir yaklaşım gösterecekler. Eğer barışa yönelik yaklaşım gösterirlerse onlara teşekkür edeceğiz" dedi.

Türk, herhangi bir pazarlık içinde olmadıklarını, tek isteklerinin özgürlük, adalet ve hukukun üstünlüğü olduğunu bildirerek, "Biz Kürtlerin de Türklerin de özgürlüğünü istiyoruz. Kürtler özgürleşirse Türkler de özgürleşir" ifadesini kullandı.

MHP ve CHP'nin süreci sabote etmek için her şeyi yaptığına dikkati çeken Türk, Kılıçdaroğlu'nun sürece karşı çıkmasını anlamakta zorluk çektiklerini kaydetti.

Türk, Ergenekon'un ve milliyetçi bir kesimin süreci ortadan kaldırmak istediğini söyleyerek, "Bu süreçte MHP'nin söylemleri bizi incitmez. Ama Kılıçdaroğlu gibi bir Kürt'ün sürece karşı çıkması inanılmaz ve anlaşılmazdır. Bizi bu incitiyor" dedi.

Son Güncelleme: 10.05.2013 20:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Metin polat 2013-05-10 08:41:54

Ahmet abi niye sen sasiriyorsuni .
Kürtlerin tarihinde hep bunlar var,bunu en iyi bilenlerdensin.
Ona ve onun gibilerine oy veren dersimliler utansin
Islamiyet'ten ölümden sonra,güna islemis olanlar Cenneme giderler,günahlari bittikten sonra suyla yikanirlar ve Cennet'e girerler ama cennemden geldikleri alnindaki leke (izden) anlasilir ve o lekke hic gitmez.
Chp 'deki Kürtlerin durumuda hem o dünyada hem bu dünyada yüzlerinde bu kara ihanet lekkesi hep olacak.
Dersim halki onlari lahnetleyip tesir etmese kendiside zan altinda kalir.
O onurlu halk bunu yapacaginda eminim.


Dersimliler u