Süryani temsilcilerinden Avrupa Parlamentosu'na tebrik mektupları

Avrupa Parlamentosu’nun Süryani Askeri Meclisi’ne destek verme kararı ardından Süryani kurumu ve temsilcileri Avrupa Parlamentosu’na tebrik mektupları gönderdi

Süryani temsilcilerinden Avrupa Parlamentosu'na tebrik mektupları

Geçtiğimiz günlerde Avrupa Parlamentosu Habur Bölgesindeki ve Ninova Ovasındaki Asuri-Süryanilere güvenlikli bölge sağlama ve Habur Bölgesinde ve Suriye’nin birçok yerinde halkı için savaşan Süryani Askeri Meclisi (MFS)’ne destek verme kararı almıştı.

Bu tarihi karardan sonra başta Süryani Ortodoks Kilisesi Patriği 2. Afrem Kerim olmak üzere birçok Süryani kurumu ve temsilcileri Avrupa Parlamentosu’na tebrik mektupları gönderdi.

Süryani Ortodoks Kilisesi Patriği 2. Afrem Kerim, Avrupa Süryaniler Birliği (ESU), Suriye’deki Süryani Yurtsever Meclisi (SNCS), Bethnahrin Yurtsever Birliği (HBA) ve Bethnahrin Demokrat Partisi yayınladıkları mektuplarda alınan karardan dolayı duydukları sevinci belirttiler.

Ayrıca alınan bu tarihi kararın gerekliliğine değinirken yerel ve dünya güçlerine de bu kararı en kısa zamanda hayata geçirebilmek için ellerinden geleni yapmaları için çağrı yapıldı.

(Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2015, 22:37
YORUM EKLE