09 Mayıs 2013 Perşembe 13:29
Sırrı Süreyya'dan 'çekilme' değerlendirmesi

TBMM İçişleri Komisyonu'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, çekilme iradesinin samimiyeti konusunda hiçbir sorun bulunmadığını ifade etti.

Önder, "Ne zaman çekilecekler, hangi gün bitecekten çok, bu ülkenin demokratikleşmesi için biz ne yapacağız? Onlara yoğunlaşmak daha faydalı olur. Çünkü çekilecekler, çekiliyorlar" dedi.

"Bu süreçte bir endişeniz var mı?" sorusuna Önder, "Hiçbir endişem yok" karşılığını verdi.

Başka bir soru üzerine Önder, artık işin Hükümet'te olduğunu belirterek, "Madem ki 'tam demokratikleşme' diyoruz. Antidemokratik cunta artığı bütün yasaların taranarak, ayıklanması gerekiyor" dedi.

Çözüm sürecine ilişkin komisyondan beklentisine ilişkin bir soru üzerine de Önder, nasıl kullanıldığına bağlı olduğunu söyledi. Önder, Darbe Komisyonu'nu örnek vererek, bu komisyonun önemli bir hesaplaşmaya kapı araladığını belirtti. Önder, "Onun için sizin nasıl bir fonksiyon atfettiğinizden çok nasıl katkı sunacağınız belirler" diye konuştu.

"Bu komisyon önemli bir hesaplaşmaya kapı aralayacak mı?" sorusu üzerine de Önder, "İnşallah diyoruz. Böyle olmak zorunda. CHP de bu konudaki tavrını gözden geçirmek durumunda bence. Çünkü kendi verdikleri önerinin arkasında duramamak gibi pozisyondalar şu anda" diye konuştu.

Son Güncelleme: 10.05.2013 15:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.