Seçim sonuçlarının ardından Erdoğan'dan ilk açıklama

Yazılı açıklama yapan Erdoğan, 'İstikrar için tüm partiler sorumlu' mesajını paylaştı

Seçim sonuçlarının ardından Erdoğan'dan ilk açıklama

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından ortalarda görünmeyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Genel Seçim sonuçlarına dair yazılı bir açıklama yaptı. "Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir," diyen Erdoğan, partilere çağrı yaparak, "tüm siyasi partilerin gerekli hassasiyeti göstermeleri, sorumlu bir davranış sergilemeleri büyük önem arz etmektedir", dedi.

Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

"Pazar günü gerçekleşen 2015 Genel Seçim sonuçlarının, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.Seçimlere katılım oranının yüksekliği, aziz milletimizin iradesini sandığa yansıtma ve demokrasi konusundaki kararlılığının ifadesidir.

Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir. Sonuçların hiçbir partiye tek başına iktidar imkanı vermediği mevcut tablonun, yarışa katılmış olan tüm partiler tarafından sağlıklı ve gerçekçi bir değerlendirmeye tabi tutulacağına inanıyorum.

Seçim sonrasında başlayan bu yeni süreçte, ülkemizdeki istikrar ve güven ortamının, demokratik kazanımlarımızın korunması için tüm siyasi partilerin gerekli hassasiyeti göstermeleri, sorumlu bir davranış sergilemeleri büyük önem arz etmektedir.  Seçime teveccüh gösteren aziz milletimize, Yüksek Seçim Kurulu’na, il ve ilçe seçim kurullarına, sandık kurullarına, güvenlik güçlerimize teşekkür ediyor, sonuçların ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 12:58
YORUM EKLE