‘Partiden İrlandalıları temizleyeceğiz’

CHP'li İnce ipi iyice gerdi: "Ortada başarı falan yok"

‘Partiden İrlandalıları temizleyeceğiz’

CHP'nin aldığı oy oranına bir tepki de Grup Başkanvekili Muharrem İnce'den geldi. İnce, "Ortada başarı falan yoktur" dedi. İnce'nin "Bu dönemde partiden İrlandalıları temizleyeceğiz" şeklindeki sözleri ise dikkat çekti.

İnce, Yalova'da düzenlediği basın toplantısında, seçim çalışmalarında Yalova'da en çok üzerine gidilen kişinin kendisi olduğunu söyledi.

Hiç kimseden korkusu olmadığını ifade eden İnce, "Seçim kampanyasında en çok eleştirilen, üzerine oynanan, tankıyla, topuyla üzerine saldırılan benim. Ben bunların hiçbirine cevap vermedim. Muhatap almadığım için cevap vermedim. Ben çiğ yemedim karnım ağrısın. Hiç kimseden korkum yok, seviyeyi düşürmek istemedim ama seviye ne yazık ki düştü. Kim ne biliyorsa konuşur" dedi.

İnce, seçim sürecinde merkez ilçe teşkilatının istifasına da değinerek, "Ben büyük işlerle uğraşıyorum. Küçük siyasi tartışmalara giremeyeceğim ama bu partide İrlandalılar olmayacak. Bu dönemde partiden İrlandalıları temizleyeceğiz. Ağabeylik yapacağım. Bu partide İrlandalı olmayacak. Başka partilerden talimat alan kişi olmayacak. Bunları barındırmayacağım" şeklinde konuştu.

Yalova'da AK Parti'nin kendisini sandıktan çıkartmamak için elinden geleni yaptığını belirten İnce, "Bir parti düşünün; kampanyasını ana muhalefet partisinin üzerine kuruyor. Saçmalık buradan başlıyor. Başbakan, eski 4 il başkanını toplayıp, Yalova'daki seçim stratejisini benim üzerine kurarsa örgüt böyle yapar. Bunun üzerinde kampanya yapılırsa bu beni büyütür. Stratejisi yanlıştı" diye konuştu.

İnce, bir soru üzerine AK Parti'nin aldığı oyu değerlendirirken şunları söyledi:

"Yalova'da kimseye ben bedava kömür, makarna vermedim. Kimseye iş vaadinde bulunmadım. Sadece insanlara gönlümü, yüreğimi açtım. Her gördüğünüz üç kişiden birisi bana, partime oy verdi. Ben de böyle bakıyorum. (AK Parti'den Yalova Milletvekili seçilen) Temel Coşkun , 'her iki kişiden biri bana oy verdi' diyorsa ben de bunu söylüyorum. Neden olumsuz bakayım. AKP'ye toplumun yüzde 50'si oy verdiyse yüzde 50'si de oy vermedi. O tarafından bakın."

Muharrem İnce, CHP'nin Türkiye genelinde aldığı sonuçla ilgili soruyu ise "Ortada başarı falan yoktur. Bununla ilgili açıklamalarımı Ankara'da yapacağım" diye yanıtladı.

CNNTÜRK

YORUM EKLE