Kılıçdaroğlu’ndan AB'ye: Bir kişiye kızıp yaptırım uygulamayın

Kılıçdaroğlu, Bakırköy’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Kılıçdaroğlu’ndan AB'ye: Bir kişiye kızıp yaptırım uygulamayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Birliği ile Türkiye arasında 3 Ekim 2005’te başlatılan üyelik müzakerelerinin geçici olarak dondurulmasına ilişkin kararı değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, “AP bir karar aldı. Türkiye'nin müzakere sürecini askıya aldı. Bu bir tavsiye kararıdır. Daha sonra komisyonlarda görüşülecek. AB üyelerinin tümüne, tüm yöneticilerine seslenmek isterim. Bir kişiye, bir kişinin söylemlerine kızıp, 80 milyonluk bir ülkeye yaptırımlar uygulamayınız” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakırköy Özgürlük Meydanı'ndaki toplu açılış ve temel atma programına katıldı.
 
Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen temel atma töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) müzakerelerin dondurulmasına ilişkin kararını değerlendirdi.
 
Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şu şekilde:
 
"AP bir karar aldı. Türkiye'nin müzakere sürecini askıya aldı. Bu bir tavsiye kararıdır. Daha sonra komisyonlarda görüşülecek. AB üyelerinin tümüne, tüm yöneticilerine seslenmek isterim. Türkiye Cumhuriyeti, kurulduğu tarihten bu yana yüzünü Batı'ya ve uygarlığa dönmüş bir ülkedir.
 
Biz laik, demokratik, sosyal hukuk devletini koşulsuz savunan bir ulusuz. Bir kişiye, bir kişinin söylemlerine kızıp, 80 milyonluk bir ülkeye yaptırımlar uygulamayınız. Bu, bir halkı cezalandırmak olur. Biz kendi ülkemizde bu mücadeleyi zaten yapıyoruz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Birileri Türkiye'yi teslim almak istiyor ama tek bir CHP'li dahi bu ülkeyi bir kişiye asla teslim etmeyecektir."
 
‘BİNALİ BEY, BUNA 'EVET' DER Mİ? AĞABEYİNDEN İZİN İSTEYECEKTİR'
 
Sayın Binali Yıldırım'a açık ve net mesaj vermek istiyorum. AB ile müzakerelerin özü demokrasidir. Eğer ülkeden demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, insan haklarını, yargı bağımsızlığını savunuyorsan tam demokrasiyi Türkiye'de istiyorsan CHP, son ferdine kadar parlamentodaki bütün milletvekillerim bu yasal düzenlemeleri yapmak için destek verecektir.
 
Cesaretin varsa yüreğin varsa müzakere, fasıl demeden; onların fasıl açmasını beklemeden biz kendi özgür irademizle Türkiye Cumhuriyeti'ne tam demokrasiyi, özgürlüğü getirelim. Neden birileri dayatsın? Binali Bey, buna 'Evet' der mi? Ağabeyinden izin isteyecektir.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2016, 23:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Canlı Yusuf
Canlı Yusuf - 1 yıl Önce

Soysuz kopekkkkkk .... ulan seninle aynı bayrak altında olmak utanç vericidir ...