HDP'den Antalya'daki ırkçı afiş için suç duyurusu

Irkçı söylemler içeren afiş, HDP'nin savcılığa yaptığı şikayetin ardından polis tarafından kaldırıldı

HDP'den Antalya'daki ırkçı afiş için suç duyurusu

Antalya’da, 13 Eylül günü, bir cadde girişine asılan, "Ölünüzü dirinizi bir gün hepinizi ay yıldızlı bayrağa selam durduracağız" yazılı afiş hakkında Halkların Demokratik Partisi (HDP) savcılığa suç duyurusunda bulundu. Irkçı söylemler içeren afiş, şikayet üzerine polis tarafından kaldırıldı.

HDP Antalya İl Başkanlığı tarafından yapılan şikayet dilekçesinde, afişin nefret ve ayrımcılık içerdiği belirtilerek, asanlar hakkında yasal işlem yapılması istendi.

HDP’nin suç duyurusunda, sokağa basit bir protesto için çıkacak insanların bile bu afişteki ifadelerle kışkırtıldığı ifade edildi. HDP binalarının saldırıya uğradığı, işyerlerinin ve araçların yakıldığına dikkat çekildi.

Afişin altında adı geçen firmaların ismini de suç duyurusuna ekleyen HDP'nin savcılığa verdiği dilekçede, "Suç konusu afişi hazırlayan, üreten, asan, sahiplenen kişilerin tespit edilmesi mümkündür. Yurdumuzun barışa ihtiyacı olduğu bu dönemde provakatif davrananların cezalandırılması gerekmektedir. Aksi bu linç eylemlerini artırmaktadır," denildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2015, 16:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
DEVRAN
DEVRAN - 3 yıl Önce

Nekadar salaksınız bu maniyi bir hafta düşünmüşdür bunlar bütün akıllarını fikirlerini günlerce buna yormuşlardır ailelerinden aldıklari terbiye okudukları okullar çevrelerindeki bereber takildıkları insanlar içlerindeki insani duygu işte bunların hepsinin toplamı bu pankart olarak ortaya çıkmış işte bukadar insan olabilmişler çocuklar ellerinden geleni yapmışlar eee vatan savunması kolay değil zaten çanakkaledede böyle zafer kazandık.Nekadar salak insanlar var bu memlekette

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

iq yok ki