Grup Yorum: Kobani'de olanları devrim olarak görmüyoruz

Grup Yorum üyesi, Kobani'de yaşananları devrim olarak görmediklerini açıkladı

Grup Yorum: Kobani'de olanları devrim olarak görmüyoruz

Grup Yorum üyeleri Tekirdağ BKM’de düzenlenen bir panelde katılımcıların sorularını yanıtladı.

Bir katılımcının “Grup Yorum olarak Kobanê devrimine bir desteğinizi görmedim, desteğiniz oldu mu, olduysa neden görmedik?” şeklindeki sorusuna “Kobane’deki çetelerin saldırıları başladığı andan itibaren bütün yaptığımız konserlerde Kürt halkının yaşadığı katliamlara karşı yaptığımız konuşmalarda birinci gündemimizdi Kobane’deki katliamdı. Devrim dersiniz, biz öyle düşünmüyoruz. Ben kişisel olarak, Marksist Leninist bakış açısına sahip bir devrimci olarak, devrim olarak nitelendirmiyorum” yanıtını verdi.

Grup Yorum üyesinin Kobani’yle ilgili sözleri şöyle:

Ortadoğu’da yıllardır süren bir katliam var. Kimi zaman Irak, Afganistan, Lübnan, Suriye. Grup Yorum, Ortadoğu’da emperyalizm tarafından yapılan katliamlara karşı her zaman duyarlı olduk, şarkılar besteledik, canlı kalkan olduk, geçen hafta Beyrut’taydık. Bir arkadaşımız 68 gün boyunca Irak’ta Amerika’nın saldırılarına karşı canlı kalkan. Geçen yaz, bir öğrencimiz, müzisyen arkadaşımız canlı kalkan olmak için gitti.

Kobane’deki çetelerin saldırıları başladığı andan itibaren bütün yaptığımız konserlerde Kürt halkının yaşadığı katliamlara karşı yaptığımız konuşmalarda birinci gündemimizdi Kobane’deki katliamdı. Devrim dersiniz, biz öyle düşünmüyoruz. Ben kişisel olarak, Marksist Leninist bakış açısına sahip bir devrimci olarak, devrim olarak nitelendirmiyorum. Grup Yorum’un da böyle ele alınması gerekmez. Orada yaşanan açık bir katliam vardır, bu katliam karşısında katledilenler, Rojava’da katledilenler orada yaşayan Kürt halkıdır. Keza Irak’ta katledilenler Türkmenlerdir, Suriye’de katledilenler Araplardır. (T24)

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 19:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
umudun adı
umudun adı - 3 yıl Önce

doğru demisler. amerika ve emperyalistlerle devrim mı yapılır...

faik suvar
faik suvar - 3 yıl Önce

doğru tespit, sosyalist devrim dönemleri bitti..

Virgingetorix
Virgingetorix - 3 yıl Önce

marksistlerin yapmadığı devrim devrim değildir yani :d:d

Toprak Sahin
Toprak Sahin - 3 yıl Önce

kendisi marksist-leninist bakis acisina sahip bir devrimciymis. bu demek oluyorki simdiye kadar en azindan bir devrim yapmis. ama kimsenin bu devrimden haberi yok kendisi ne devrimi yaptigini aciklarsa sevinirizzzzzzzzzz ;-)

Toprak Sahin
Toprak Sahin - 3 yıl Önce

en son rojavada ölümsüzlesen afrika kökenli alman yoldasindandami utanmiyor?? böyle cok sosyalist-devrimciler sadece halkin gözünde sol-sosyalizmi bitiriyor. halklarin arasina nifak tohumu ekiyor. zaten dhkp-c nin nereye bagli oldugunu bilmeyen yok...

Toprak Sahin
Toprak Sahin - 3 yıl Önce

ortadogu gibi bir cografyada farkli halklar ve inanclar bir araya gelmis ve rojava modeliyle birlikte yasama iradesini ortaya koymus ise buda dünyanin bugüne kadarki en büyüüük devrimidir.....

umut azad
umut azad - 3 yıl Önce

Marksist leninist olmak uluslarin kurtulus ve özgürluk mucadelelerini desteklemektir. Bunlarin yaptigi sosyal sovenlik degilde nedir? Siz ve sizin gibilere inat diyorum ki : YAŞASIN KOBANÊ DEVRİMİMİZ.

bahaddin aksu
bahaddin aksu - 3 yıl Önce

bizde sizi sanatçi olarak görmuyoruz