19 Ağustos 2016 Cuma 15:48
Demirtaş: Barışa katkı sunacak her türlü işbirliğine HDP katkı sunar

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak ve Hakkari'nin ilçe olması ile belediyelere kayyum atanması maddelerinin torba yasadan çıkarılmasını değerlendirdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Demirtaş şunları belirtti:

“Kayyum ve Hakkari-Şırnak hususlarında uzlaşma sağlanmış olması önemlidir. Yanlışta ısrar etmenin hiçkimseye yararı olmazdı.

“Benzer uzlaşma arayışlarının, toplumun acil sorunlarının çözümü doğrultusunda sürdürülmesi bütün ülkenin menfaatine olacaktır.

“Siyaseti kin ve intikam aracı olarak değil, çözüm mekanizması olarak görüp işletmek herkesin görevi olmalıdır.

“Yeni anayasa dahil bütün önemli konularda kapsayıcı-ilkeli uzlaşmaya, barışa katkı sunacak her türlü işbirliğine HDP katkı sunacaktır.” 

Son Güncelleme: 20.08.2016 16:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Sabahattin Akdağcık 2016-08-20 03:16:13

hdp sayısal olmasa da siyasal platformda türkiye'nin ikinci muhalif gücü. akp-chp-mhp koalisyonunu kayyum ve şırnak ve hakkari'nin ilçeye dönüşmeleri konusundaki hukuksuz saplantılardan uzaklaştırma konusunda hdp'nin rolü inkar edilmez. işte demokrasi budur.

Avatar
Sabahattin Akdağcık 2016-08-20 04:19:12

şimdi sıra diğer 'torba yasaları'na veya 'khk'lere karşı durmanın sırası. tarih bu onurlu muhalefeti hdp'nin hanesine altın harflerle yazacak. hiç şüpheniz olmasın.