Davutoğlu'ndan sızdırılan kimlik bilgileriyle ilgili ilk açıklama!

Davutoğlu, Finlandiya’da gazetecilerin sorularını yanıtladı

Davutoğlu'ndan sızdırılan kimlik bilgileriyle ilgili ilk açıklama!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 50 milyon Türkiye vatandaşının kimlik bilgilerinin sızdırılmasıyla ilgili konuştu.

Hürriyet'in haberine göre; Finlandiya'da bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, mevkidaşı Juha Spila ile birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

50 milyon vatandaşın kimlik bilgilerinin sızdırıldığı iddiaları ile ilgili soru üzerine Başbakan Davutoğlu, "Bu verilerin sızdırılması konusunu ciddiyetle ele alıyoruz. Bütün vatandaşlarımız gerekli tedbirlerin alındığından emin olmalı" dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasının satır başları şöyle: "Bu verilerin sızdırılması konusunu ciddiyetle ele alıyoruz. Dün Bakanlar Kurulu'nda Ulaştırma Bakanımız bilgi verdi. 2009’dan bu yana bu konularda ortaya çıkan haberler konusunda bilgilendirdi. Kendisinden bu konunun detaylı olarak incelenmesini ve tedbirlerin alınmasını istedik.

Bütün vatandaşlarımız gerekli tedbirlerin alındığından emin olmalı. Benim kişisel verilerim ne kadar önemliyse vatandaşın ki de o denli önemlidir" dedi.

Davutoğlu, millitevekili dokunulmazlıklarıyla ilgili düzenlemeye ilişkin bir soruya da, "Partilere gerekli çağrılarda bulunduk. CHP yarın cevaplarını iletecek. Olumlu cevap gelirse ortak bir insiyatif olarak gelmezse AK Parti kendi görüşünü bildirecek. CHP'nin teklifinin ardından harekete geçeceğiz" yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 13:40
YORUM EKLE