22 Aralık 2015 Salı 02:29
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bekaroğlu’ndan hükümete İsrail tepkisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, Türkiye ile İsrail arasında gelişen sürece tepki gösterdi. Hükümetin uluslararası ilişkileri iç politika malzemesi haline getirdiğini ifade eden Bekaroğlu, hükümetin, “Vallahi bu İHH İnsani Yardım Vakfı bizi kandırdı, aldattı. Aslında bizim İsrail’le böyle sıkıntılarımızın olmaması gerekir” diyeceğini sandığını söyledi.


İsrail’le ilişkilerin Cumhurbaşkanının ‘One minute’ ile Davos’ta başlayan, daha sonra Mavi Marmara ile devam eden ve her konuda olduğu gibi uç noktalara taşınacak şekilde ilişkilerin bozulduğunu belirten Bekaroğlu, ” Çok ağır sözler söylenmişti. Söylenmeye devam edildi. Bu konularla iç politikanın bir parçası haline getirildi. Seçimler kazanıldı. Şimdi ise İsrail’le yeniden dostluk kuruluyor” dedi.

Kendilerinin bütün dünya ülkeleri ile ve komşu ülkelerle, bölge ülkeleriyle iyi ilişkiler kurulmasından yana olduklarını söyleyen Bekaroğlu “Ama hükümetin bu uç noktalarda gezen ve uluslararası ilişkileri iç politika malzemesi yapan tutumunu her zaman eleştirdik burada da eleştiriyoruz. Sanıyorum şimdi cumhurbaşkanı ve hükümet yetkilileri diyecekler ki ‘Vallahi bu İHH İnsani Yardım Vakfı bizi kandırdı, aldattı. Aslında bizim İsrail’le böyle sıkıntılarımızın olmaması gerekir’.”şeklinde konuştu. (İMC TV)

Son Güncelleme: 22.12.2015 12:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.