Burhan Kuzu HDP'yi 'terör örgütü' ilan etti!

AKP'li vekil HDP'yi 'hedef' haline getirdi....

Burhan Kuzu HDP'yi 'terör örgütü' ilan etti!

Dünyanın pekçok ülkesinde ‘İnsanlık için, Kobani için’ 1 Kasım’da küresel eylem çağrısında bulunulmuştu. HDP, HDK ve DBP'de Kobani için destek açıklaması yapmıştı.

AKP'li Burhan Kuzu HDP'yi twitter üzerinden yaptığı açıklamayla hedef alarak HPP'ye 'terör örgötü' dedi.

Halkların Demokratik Partisi, (HDP) Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) adına yapılan ortak açıklamada ‘İnsanlık için, Kobani için’ 1 Kasım’da küresel eylem çağrısına atıfla, “Halkımızı, dünyanın her yerindeki insanlarla birlikte, Kobani ile dayanışmak için 1 Kasım’da sokağa çıkmaya ve demokratik eylemliliği yükseltmeye çağırıyoruz” denilmişti.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı AKP'li Burhan Kuzu, dört kurumun ortak açıklamasını "Kobani’ye destek adı altında Kürtleri sokağa dökme çağrısı" olarak yorumladı.

Twitter hesabından paylaştığı mesajda HDP’yi hedef gösteren Kuzu, "Bu tam bir akıl tutulmasıdır. Bunu bir terör örgütü yapar" dedi.




Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2014, 12:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
memocan
memocan - 3 yıl Önce

Teroristin alasi akpli cerciletdir.,,bunlar yine apoya.duva etsinlet...simdi bol kesese konusuyorlar...biz kurdler..hic bir akpliyi ciddiye almiyoruz.adamlarda cobanlik yapacak kapasite yokiken kurdlerin sayrsinde bakan basbakan reysicumhur,.olu verdiler.bende hepinizi teror ve insanlik disi selefist orgutu desteklediginiz icin.terorist ilan ediyorum.....kuzu oldu insanlik dusmani...

A. Nailov
A. Nailov - 3 yıl Önce

tâlihsiz bir nâzir