01 Mart 2016 Salı 09:55
Bahçeli: Gülen Cemaati MHP’yi ele geçirmeye çalışıyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “MHP’yi operasyon partisi haline getirmeye çalışıyorlar” dedi.

Devlet Bahçeli, Etikhaber adlı bir internet sitesi üzerinden açıklama yaptı.

MHP üzerinde hesaplar yapıldığını ve oyunlar oynandığını söyleyen Bahçeli, “Son dönemde MHP’yi ele geçirerek partileşme ve siyasi sığınak arayışında olan Gülen Cemaati de bu amaçla sahneye çıkmıştır” ifadesini kullandı.

“Siyasi iktidarlar ve arkasındaki güç ve çıkar odakları, devletin karanlık dehlizlerinde sinsi hesaplar yapan gruplar, yeminli Türklük ve Türkiye düşmanları, bölücü hainler ve bunlara payandalık yapan kokuşmuş zihniyetler, son dönemde MHP’yi ele geçirerek partileşme ve siyasi sığınak arayışında olan Gülen Cemaati…”

“MHP’yi operasyon partisi haline getirmeye çalışıyorlar” ifadelerini kullanan Bahçeli açıklamasının devamında şunları ifade ediyor:

“MHP üzerinde yapılan hesapların ve oynanmak istenen oyunların başlıca hedefleri şunlardır:

“MHP’nin siyasi çizgisini saptırmak, fikri omurgasını kaydırmak, etkisizleştirerek silik ve marjinal bir konuma itmek, seçim barajının altında kalmasını sağlamak ve siyasetten tasfiye sürecini harekete geçirmek.

“MHP’yi kendi karanlık emelleri için içten yıkarak ele geçirmek ve Türkiye üzerinde karanlık emelleri olan güç odaklarının dümen suyuna sokmak.

“Milliyetçi – Ülkücü Hareket’i siyasi hesapları doğrultusunda kullanmak ve sokağa çekerek “Operasyon Partisi” haline getirmek.”

“Siyasi tarihimize baktığımızda, farklı dönemlerde farklı amaçlarla MHP üzerinde kirli hesaplar yapan çevrelerin içimizde maşa, taşeron, siyasi misyoner ve Truva atı bulmakta güçlük çekmediği görülecektir.

“Bunlar bazen “Parti içi demokrasi ve değişim” sloganıyla ortaya çıkarlar ve gerçek amaçlarını, şaibeli geçmişlerini ve karanlık ilişkilerini bu klişenin arkasında saklamaya çalışırlar. Bazen de “MHP’nin önünü açmak” sloganına sarılırlar. Gerçekte açmak istedikleri şahsi ikbal ve çıkar kapısıdır.”

(Kaynak: imc)

Son Güncelleme: 01.03.2016 09:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.