Alman Yeşiller Partisi'nden HDP'ye destek ve çağrı: Oylarınızı HDP'ye verin

Alman Birlik 90/Yeşiller Partisi 7 Haziran seçimlerinde HDP’ye destek verdiklerini açıkladı

Alman Yeşiller Partisi'nden HDP'ye destek ve çağrı: Oylarınızı HDP'ye verin

Alman Birlik 90/Yeşiller Partisi 7 Haziran seçimlerinde Halkaların Demokratik Partisi’ne (HDP) destek verdiklerini açıkladı.

Alman Birlik 90/Yeşiller Partisi; Almanca, Türkçe ve Kürtçe yayınladığı birer basın bülteniyle Türkiye’deki genel seçimler öncesinde seçmenlere sandığa gitme ve tercihlerini HDP yönünde yapmaları çağrısında bulundu.

Birlik 90/Yeşiller Partisi tarafından yayınlanan bildirgede şu ifadelere yer verildi:

“Sevgili seçmenler,

“Almanya’da yaşıyor ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız, 31 Mayıs 2015 tarihine kadar Türkiye’deki milletvekili genel seçimlerinde sizler de oy kullanabileceksiniz. Sizleri bu demokratik hakkınızı kullanmaya davet ediyoruz.

“Bu seçimler, Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli bir dönemde gerçekleşiyor. Siz de temel hak ve özgürlüklerin önündeki engellerin kaldırıldığı, din, inanç ve vicdan özgürlüğünün güvence altına alındığı, sivil toplumun faaliyetlerini açık ve özgür biçimde yürütebildiği, gençlere umut dolu bir gelecek perspektifinin sunulduğu, toplumsal yaşamın cinsiyet eşitliği üzerine kurulduğu, çevrenin korunduğu ve Kürt sorununun barışçıl biçimde nihai çözüme kavuşturulduğu bir Türkiye özlemi duyuyosanız ve bu sürece bizim de katkımız olsun diyorsanız sizlere bir önerimiz olacak:

“Oylarınızı Bu Seçimlerde HDP’ye verin

“Bizler Birlik90/Yeşiller Partisi olarak, HDP’nin var gücüyle yukarıda bahsi geçen bütün bu politik hedeflerin takipçisi olacağına inanıyoruz. HDP çatısı altından birleşen tüm demokratik güçlerin sahip çıktıkları özgürlük, adalet, sürdürülebilirlik, barış ve dayanışma gibi ilkelerin Yeşillerin savunduğu değerlerle de örtüştüğü biliniyor ve Türkiye’nin içinde yer aldığı bir Avrupa Birliği fikrine kuvvetle inananlar olarak, HDP’nin gerek meclise, gerekse bütün Türkiye’ye iyi geleceğini düşünüyoruz. HDP’nin meclise girmesini gerek Türkiye siyasi ve sosyal iklimi için yeni bir şans, gerekse demokratikleşme ve çözüm süreci açısından tarihi bir fırsat olarak değerlendiriyoruz.

“Türkiye‘deki kardeş partimiz olan Yeşiller Sol Gelecek Partisi de bu seçimlere parti olarak katılmak yerine, HDP ile birlikte seçime girip, bütün imkanları ile HDP’yi destekliyor. Birlik90/Yeşiller Partisi olarak, bu seçim birlikteliğini destekliyor ve sizin desteğinizi de rica ediyoruz.

“Sizleri 31 mayıs’a kadar sandığa gitmeye ve sandıkta HDP adaylarını desteklemeye çağırıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2015, 23:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Anti Science
Anti Science - 3 yıl Önce

sebeb?..
senin çıkarın ne bu işten onu de hele...
=)