Ali İsmail Korkmaz'ın abisi: HDP'nin yanındayız ve olmaya devam edeceğiz

Gürhan Korkmaz, 'Gezi'den önce HDP aklımızdan geçmezdi bile' dedi ve HDP'ye olan desteğini dile getirdi

Ali İsmail Korkmaz'ın abisi: HDP'nin yanındayız ve olmaya devam edeceğiz

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hatay milletvekili adaylarının düzenlediği dayanışma etkinliğine katılan Ali İsmail Korkmaz'ın ağabeyi Gürkan Korkmaz, "Devlet, Arap Alevi halkına Kürtleri hep kötü gösterdi. Gezi ile yaşam değişti. Gezi halklar arasında köprü oldu" dedi.

ETHA'daki habere göre; HDP'nin dayanışma etkinliğinde konuşan, Eskişehir'de öldürülen Gezi direnişçisi Ali İsmail Korkmaz'ın ağabeyi Gürkan Korkmaz, Türkiye'de Gezi'den önce ve Gezi'den sonra şeklinde iki dönem olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

"GEZİ'DEN ÖNDE HDP AKLIMIZDAN GEÇMEZDİ"

"Ali İsmail katledilmeden önce HDP'nin yapacağı bir etkinliğe katılacağımızı değil düşünmek, böyle bir ihtimal imkânsızın dahi ötesinde görülürdü. Devlet, Arap Alevi halkına Kürtleri, Kürtleri Arap Alevilerine karşı hep kötü gösterdi. Gezi ve Ali İsmail'in katledilmesi ile yaşam bizim için çok farklı değişimler getirdi. Gezi, halklar arasında köprü oldu."

"HDP'NİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Korkmaz, HDP'ye başarılar dileyerek, HDP'nin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2015, 21:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
demokrat solcu
demokrat solcu - 3 yıl Önce

helal olsun yaşasin halkların kardeşiliği kahrolsun halkarı biribirine düşman eden kırdıran tüm halkalrı birleştiran hdp ye selam lar olsun eski bir solcu chp li olarak bende bu seçimde oyumu halkların demokratik partisine vereceğim başarılar hdp