10 Eylül 2015 Perşembe 08:40
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Hürriyet, Sabah ve ATV'ye yapılan saldırıyı kınadı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak 2. kez saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi ile Sabah- ATV Grubu’na yönelik taşlı sopalı baskınları kınadı.

TGC Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, “Basın ve düşünce ifade özgürlüğü, bu ülkede her siyasi görüşten insanın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkının teminatıdır” dedi.

Açıklamada şu görüşler yer aldı:

 “Türkiye’de basının demokrasinin vazgeçilmez bir parçası olduğunu anlayamayan siyasetçiler, medya kuruluşlarını ve gazetecileri düzenli olarak hedef göstermekte. İtibarsızlaştırmaya çalışmakta, sözlü ve fiziksel şiddeti tetiklemektedir. Bu anlayış nedeniyle her gece başka bir medya kuruluşunun kapısına baskınlar başlamıştır. Hürriyet Gazetesi, ikinci kez saldırıya uğramıştır. Sabah ve ATV Grubu ise dün gece sözlü ve fiziksel saldırıya maruz kalmıştır. Gelinen nokta emniyet güçlerinin yeterli önlem alamadığını göstermektedir. Siyasetçileri, basını düşman gösteren söylemlerden uzak durmaya davet ediyoruz. Emniyet güçlerinden Hürriyet, Sabah ve ATV Grubu’na yapılan saldırıyı gerçekleştirenleri en kısa sürede bulmalarını ve kamuoyunu bilgilendirmelerini bekliyoruz.”

(Demokrat Haber)

Son Güncelleme: 10.09.2015 08:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.