Nedim Şener: Bilal Erdoğan'a suikast yapacağım diye dinlediler

Şener, 'Bize komployu cemaat kurdu, Başbakan'ın haberi yoktu' dedi…

Nedim Şener: Bilal Erdoğan'a suikast yapacağım diye dinlediler

Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, Adem Yavuz Arslan'la Nedim Şener arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

CNN Türk ekranında yayınlanan Tarafsız Bölge programına Nedim Şener’in sözleri damga vurdu, sosyal medya Şener’in “Bizi tutuklayan cemaat, Başbakan’ın haberi yoktu” açıklamasıyla sarsıldı.

Adem Yavuz Arslan, Nedim Şener’e tutuklanma gerekçesi olarak Başbakan Erdoğan hakkında yaptığı haberleri işaret edip, “Başbakan’ı kızdırdın o da seni tutuklattı” demeye getirdi. Bu iddiaya Nedim Şener “Bize komployu cemaat kurdu, Başbakan’ın tutuklanmamızdan haberi yoktu.” sözleriyle karşı çıktı.  

Cnntürk'te Tarafsız Bölge programına katılan gazeteci Nedim Şener'den gündemi sarsacak iddialar peşpeşe geldi.

Kendisinin tutuklanmasıyla ilgili olarak cemaatçi polis-savcı işbirliğiyle sahte deliller üretildiğini iddia eden Şener iddialarını şöyle sürdürdü:

BİLAL ERDOĞAN'A SUİKAST EKİBİNDEYİM DİYEREK SAHTE İHBAR ÜRETTİLER

Şener, polise "M. Yılmaz" adında birinden bir ihbar gittiğini, bu ihbarın da polis tarafından yazılmış olabileceğini, kendisine yönelik komplonun içinde savcı Zekeriya Öz'ün de olduğunu açıklayarak şunları söyledi:

"Polise M. Yılmaz imzalı bir ihbar gitmiş. İhbarda benim, Binnaz Toprak'ın ve Hakan Altınsay'ın, Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'a suikast düzenleyeceğimiz yazılıyor.

Polis bu ihbarla Zekeriya Öz'e gidip benim telefonlarımı dinlemek için izin aldı. Bu izin üzerine benim ev ve işyeri telefonlarım dinlendi, bir şey çıkmadı. Hiçbir şey bulamadılar, dinlemeyi kestiler.

Bu ne zaman oldu biliyor musunuz? Hrant Dink kitabından hemen sonra. Başbakan'ın oğluna suikast düzenleyecek ekibin içinde bulunduğum iddiasıyla beni dinliyorlar. Bu ihbarı kim yapmış olabilir. Polis yaptı. Başka kim yapacak. İhbarı yaptı, sonra bu ihbarla gidip telefonumu dinledi. Bu ihbar herhangi bir soruşturmaya konu olmadı. Telefonlarımı dinlemek için uydurdular. Muhtemelen bir polis yaptı. Sonra da gidip Zekeriya Öz'den beni dinlemek için izin aldı. Bu yargı sürecine girmedi. Kafalarına göre iş yapıyorlar. Bu bilgi suçlamaya konu olmadı ama iddianamenin eklerinde var. Dinlemek için yasal dayanak oluşturdular böylece."

TEHDİT TELEFONLARI ALIYORUM

Şener, en son iki gün önce kendisine gelen telefonda cemaat aleyhinde konuşmaması için tehdit edildiğini ve telefondaki sesi kaydettiğini ve bununla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Şener cemaatten bir emniyet müdürü tarafından da birkaç gün önce kendisine haber gönderildiğini "Büyük bir savaş var, Nedim salağı kendine dikkat etsin, arada kalacak" diye tehdit ettiğini de açıkladı. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2013, 10:18
YORUM EKLE