27 Kasım 2015 Cuma 21:34
#LGBTİleriçinÖzgürİnternet Kampanyası

İnternette LGBTİ birey, örgüt ve sitelere yönelik sansürün artması 27 Kasım Cuma günü 21.00-23.00 saatleri arasında Twitter’da protesto edilecek.

Kaos GL’nin çağrıcısı olduğu kampanyanın hashtag’i #LGBTİleriçinÖzgürİnternet.

Kaos GL, sosyal medya eylemiyle internette LGBTİ’lere dönük sansür, ifade özgürlüğünün engellenmesi ve şiddet hikayelerini paylaşmaya ve “LGBTİ’ler için internette özgürlük istiyoruz” demeye çağırıyor.

LGBTİ’LERİN İNTERNET YOLUYLA İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ RAPORU

Geçtiğimiz günlerde “LGBTİ’lerin İnternet Yoluyla İfade Özgürlüğü” raporunu yayımlayan Kaos GL; LGBTİ birey, örgüt ve içeriklere yönelik engellemelere ve baskılara dikkat çekmiş, durumun giderek LGBTİ’lere aleyhine işlediğini kamuoyuyla paylaşmıştı.

Avukat Yasemin Öz’ün hazırladığı rapor LGBTİ’lerin İnternet yoluyla engellenen ifade özgürlüklerine dikkat çekerken, örnek vakalarla durumun vehametini de gözler önüne seriyor.

Bu yasaklamalara ve engellemelere dikkat çekmek isteyen Kaos GL tüm LGBTİ’leri, insan hakları örgütlerini ve hak savunucularını yarın akşam kampanyaya destek olmaya çağırıyor.

#LGBTİleriçinÖzgürİnternet hashtagini kullanarak atacağınız tweetlerle katılabileceğiniz Twitter kampanyası 27 Kasım Cuma akşamı 21.00-23.00 saatleri arasında Twitter üzerinden gerçekleşecek. (Bianet)

 

Son Güncelleme: 27.11.2015 21:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.